Adwokat tagged posts

Jak musimy zdefiniować sprawę odnoszącą się do nakazu zapłaty? Czy posiadamy określone prawa dotyczące sprzeciwu?

Udało ci się złożyć w terminie sprzeciw od nakazu zapłaty, które wydane są w elektronicznym postępowaniu upominawczym. Nie oznacza to jednakże, iż wygrałeś postępowanie, ponieważ do szczęśliwego finału została jeszcze dosyć długa droga. Warto mieć na uwadze, że e-sąd nie zbada merytorycznie zarzutów które są wnoszone przez ciebie. Tym zajmuje się już inny sąd, tak więc e-sąd przedłoży twoją sprawę do kolejnego sądu.
Czytaj dalej

Dlaczego dobór doskonałego prawnika będzie wyjątkowo ważna

W życiu jest bardzo wiele sytuacji, w których najlepiej zaczerpnąć porady doskonałego prawnika. Dobry prawnik doradzi w jaki sposób załatwić sprawy rodzinne, rozwodowe bądź sprawy związane z wykroczeniami podatkowymi. Pewne jest, że im mniej korzysta się z usług adwokata, tym lepiej. Ponieważ przeważnie użytkowanie z takich usług nie wiąże się z żadną przyjemną sytuacją. Tymczasem bywają sytuacje, dość często niezależne od samego korzystającego z usług prawnika.
Czytaj dalej

Sędzia, apelacja, wokanda… – brak znajomości przepisów prawa szkodzi

Pomimo tego, że wielu z nas uważa, iż zna się bez mała na wszystkim, w momencie, gdy pojawiają się niemałe kłopoty, rzeczywistość to weryfikuje. Najlepszym przykładem mogą być kłopoty natury prawnej. Większość z nas unika adwokatów oraz porad prawnych, ponieważ są to usługi kosztowne i przeważnie wiążące się z nieprzyjemnymi kwestiami – rozwodem, rozdziałem majątku, problemami z prawem.
Czytaj dalej

Jeśli znalazłeś się w kłopotliwej sytuacji, udaj się po poradę u doświadczonego prawnika

Każdego z nas może dosięgnąć ciężka sytuacja powiązana z prawem. Może tyczyć ona odziedziczonego spadku wykroczenia drogowego lub rodzinnych zawirowań. Trzeba wtenczas wiedzieć, że w kancelariach adwokackich świadczone są porady prawne, które we wspomnianej sytuacji mogą okazać się przydatnymi.
Czytaj dalej