Adwokat tagged posts

Kiedy potrzebny nam prawnik?

Każdy oskarżony ma prawo adwokata a także prawo do obrony. Niekiedy jednak pojawiają się takie sprawy, gdy wcale nie trzeba być oskarżonym, by wymagać pomocy adwokata.


Bo jurysta nie jedynie broni swoich klientów przed sądem, ale także reprezentuje ich interesy podczas rozpraw sądowych.
Czytaj dalej

Fachowa i warta uwagi kancelaria prawna – Szczecin

W dzisiejszych czasach wiele kwestii powiązanych z prawem jest znacznie ważnych. Prawdziwi profesjonaliści, którzy są doskonale obeznani z rozwiązywaniem rzeczy sądowych związanych z takimi zagadnieniami, jak przykładowo rozwód, odszkodowania, prawo karne, kwestie spadkowe lub rozwiązywanie konfliktów pracowniczych , a także sprawy rejestrowe to teraz prawdziwy skarb.
Czytaj dalej

Sprawy sądowe nie są proste dla zwykłego laika, stąd też warto zdecydować się na skorzystanie z usług dobrego prawnika

Każdy człowiek może spotkać się z sytuacją prawną, z którą ciężko mu będzie się uporać. Takie wydarzenia, które ściągają na nas uwagę sądów powodują, że jesteśmy podenerwowani i łatwo popadamy w depresję, mogą przydarzyć się praktycznie każdemu. Nie musimy być przestępcą, aby przy podpisywaniu konkretnych dokumentów coś pominąć i tym samym wejść w konflikt z prawem. Jeśli chcielibyśmy go jednak uniknąć, winniśmy być w szczególności bardziej ostrożni i bardziej kłaść nacisk na zachowanie wszystkich praw życia społecznego i nie tylko.
Czytaj dalej

Jak musimy zdefiniować sprawę odnoszącą się do nakazu zapłaty? Czy posiadamy określone prawa dotyczące sprzeciwu?

Udało ci się przedłożyć w terminie sprzeciw od nakazu zapłaty, jakie wydane są w elektronicznym postępowaniu upominawczym. Nie znaczy to jednak, iż wygrałeś sądową batalię, gdyż do szczęśliwego finału została jeszcze dosyć długa droga. Należy mieć na uwadze, iż e-sąd nie bada merytorycznie zarzutów wniesionych przez ciebie. Tym zajmuje się już inny sąd, więc e-sąd przedłoży twoją sprawę do kolejnego sądu.
Czytaj dalej