Adwokat tagged posts

Podstawowe różnice i podobieństwa pomiędzy profesjami radców prawnych i adwokatów

Jeżeli w pewnym momencie pojawi się konieczność skorzystania z pomocy prawnej, to większość osób w pierwszej chwili z pewnością pomyśli o adwokacie. Bo to adwokaci właśnie będą najczęściej kojarzeni z procesami, obronami i opracowywaniem różnych porad, opinii i dokumentów. Tymczasem trochę z boku działają również radcy prawni, którzy mają bardzo podobny zakres kompetencji, co adwokaci. Tak naprawdę są to dwa niezależne zawody, obydwa regulowane poprzez odpowiednie akty prawne.
Czytaj dalej

Podziały majątku często wymagają pomocy prawnika

Chyba każdy z nas może odczuwać obawę przed wymiarem sprawiedliwości, i jest to całkowicie zrozumiałe. Sądy większości się kojarzą ze skutymi przestępcami, pilnowanymi przez grupę wyposażonych w broń policjantów, i wyrokami na wiele długich lat. I faktycznie w niejednym przypadku może tak być, szczególnie jak w mediach pojawia się jakiś głośny przypadek, i wszyscy o nim mówią.
Czytaj dalej

Fachowa i warta uwagi kancelaria prawna – Szczecin

W dzisiejszych czasach sporo spraw związanych z prawem jest znacznie ważnych. Prawdziwi eksperci, którzy są idealnie obeznani z rozwiązywaniem spraw sądowych związanych z takimi sferami, jak chociażby rozwód, odszkodowanie, prawo karne, kwestie spadkowe lub rozwiązywanie konfliktów w pracy , jak również sprawy rejestrowe to obecnie prawdziwy skarb.
Czytaj dalej

Ile zarabiają notariusze?

Adwokatów, radców prawnych mamy coraz więcej, konkurują ze sobą coraz bardziej zawzięcie. Jak obrazuje się ich przyszłość? Jak rysują zarobki? Właściciele najbardziej uznany kancelarii potrafią zarobić blisko 60-80 tys. zł miesięcznie, więc krocie. Podobnie kształtują się zarobki rejentów jednak tylko poniektórych, kooperujących z z rozmachem działającymi deweloperami.
Czytaj dalej