Adwokat tagged posts

Porada prawnika jest konieczna w wielu sytuacjach, nie wahaj się poszukać wsparcia adwokata

Życie przynosi sporo niespodzianek, niestety nie zawsze one bywają przyjemne. Bez wątpienia do tych nieprzyjemnych zalicza się trudności z prawem, jakie dotykają nas albo naszych bliskich. Trzeba wiedzieć, że w sytuacji problemów z wymiarem prawa albo pilnymi załatwieniami sądowymi, można pójść do kancelarii prawniczej w kwestii porady i pomocy prawnej.
Czytaj dalej

Sędzia, apelacja, wokanda… – brak znajomości przepisów prawa szkodzi

Mimo tego, iż wielu ludzi sądzi, iż zna się bez mała na wszystkim, w chwili, kiedy pojawiają się duże kłopoty, nasza wiedza jest weryfikowana. Najlepszym przykładem mogą być kłopoty natury prawnej. Wielu z nas unika adwokatów i kancelarii, ponieważ są to usługi drogie i przeważnie kojarzące się nam z nieprzyjemnymi kwestiami – rozwodem, podziałem majątku, problemami z prawem.
Czytaj dalej

Jak musimy zdefiniować sprawę odnoszącą się do nakazu zapłaty? Czy posiadamy określone prawa dotyczące sprzeciwu?

Udało ci się przedłożyć w terminie sprzeciw od nakazu zapłaty, które wydane są w elektronicznym postępowaniu upominawczym. Nie znaczy to jednakowoż, że wygrałeś postępowanie, gdyż do szczęśliwego finału została jeszcze dosyć długa droga. Należy pamiętać, iż e-sąd nie zbada merytorycznie zarzutów które są wnoszone przez ciebie. Tym zajmie się już inny sąd, tak więc e-sąd przekaże twoją sprawę do właściwego sądu.
Czytaj dalej

Gdy dręczy Cię jakaś sprawa to pomoc prawna Wrocław może się okazać idealnym wyjściem, natomiast jeśli chcesz, by ktoś poprowadził Twoją rozprawę w sądzie to musi to być obsługa prawna Wrocław

W życiu zawsze rodzą się różne problemy, jakie są w stanie zrujnować człowieka. Bardzo ważne jest wskutek tego podejście do każdej sprawy ze stoickim spokojem oraz nadzieją, że uda nam się odnaleźć rozwiązanie.
Czytaj dalej