Fotografie używane w przekazie reklamowym muszą spełniać szereg kryteriów i z pewnością nie są podobne to tych, które robimy na co dzień swoim aparatem cyfrowym. Zresztą samo ujęcie prawdopodobnie nie jest tak ważne jak późniejsza obróbka. Na przykład fotografie z gatunku packshot zanim trafią na strony tytułowe gazetek reklamowych lub billboardów, muszą zostać poddane profesjonalnej obróbce komputerowej.
Czytaj więcej
Im lepiej zamieszczona jest jakaś reklama, tym znaczniejsza jest szansa, że dostrzeże ją więcej osób, a co się z tym łączy, że przywoła znaczniejszą grupę kolejnych klientów. Dlatego trzeba się namyślić, czy odpowiednim planem na powiadomienie wszystkich o kolejnej propozycji naszego zakładu nie okażą się billboardy. Mogą one być zamieszczone w różnorakich miejscach, a dodatkowo możemy je powiesić na różnych wysokościach.
Czytaj więcej
Czasem mówi się, iż reklama jest dźwignią handlu. W tym stwierdzeniu z pewnością jest wiele prawdy, ponieważ dzięki reklamie można zdobyć klientów oraz przedstawić im swoje produkty. Dobra reklama może wiele zdziałać, szczególnie gdy jest wykonana w odpowiedni sposób i wykorzystuje skuteczne narzędzia.
Czytaj więcej