biznes tagged posts

Wdrażanie SCC w firmie

Polska przystąpiła do Unii Europejskiej w 2004 roku i od tego czasu systematycznie analizuje się bilans zysków i strat owego posunięcia. Nie da się ukryć, że wypada on pozytywnie. W kraju zaszły ogromne zmiany, odkąd przystąpiliśmy do demokratycznych państw europejskich.
Czytaj dalej

Jesteś pasażerem, ale czy zdajesz sobie sprawę, jakie masz prawa? Trzeba o nich pamiętać, aby nie zostać oszukanym

Czy orientujesz się jakie są prawa pasażera w ruchu lotniczym? W temacie odmowy przyjęcia na pokład lub odwołania lotu? To niezwykle ważne kwestie, bo mogą się przydarzyć każdemu z nas. Dobrze znać, jakie prawa nam się należą, by egzekwować je świadomie. Regulacja definiuje, jaka jest odpowiedzialność sprzedawcy biletu, i nie jest istotne, czy jest to lot rejsowy czy czarterowy. Zastosowania nie mają tu również inne czynniki, takie jak to, czy bilet zakupiliśmy bezpośrednio w biurze podróży a może sprzedały nam go linie lotnicze. Co jeszcze trzeba wiedzieć?
Czytaj dalej

Firmy wiedzą, na jaką księgowość warto stawiać

Nie jedynie w większych miastach księgowość ma się znakomicie i dostarcza usługi na wysokim poziomie, jednak właśnie w mniejszych miasteczkach na terenie Polski również znaleźć możemy znakomitych specjalistów w branży. Specjaliści w księgowościach o sporym potencjale stawiają na rewelacyjne rozwiązania, które od pewnego czasu sprawdzają się doskonale. Europejski poziom proponowanych dziś w naszym kraju usług księgowych wciąż się podwyższa, a wyznaczanie kolejnych standardów motywuje specjalistów do dalszego działania.Czytaj dalej

Jak radzić sobie na współczesnym rynku prowadząc własną działalność gospodarczą?

Prowadzenie działalności gospodarczej, osiągającej większy sukces jest marzeniem niejednego z nas. Wiąże się to ze sporymi korzyściami i zaletami, dlatego nikogo nie powinien zaskakiwać fakt, że tak wiele osób usiłuje rozkręcić biznes. Po pierwsze, jest to ogromna szansa na generowanie wyjątkowo dużych dochodów, na jakie nie możemy z reguły liczyć, gdy posiadamy pracę „na etacie”.
Czytaj dalej