biznes tagged posts

Radca prawny przyjmuje w kancelarii

W dzisiejszych czasach bez sensu samodzielnie zajmować się prawnymi aspektami bez względu na to, w jakiej branży się poruszamy. Najistotniejsze to posiadać odpowiednich ludzi koło siebie, profesjonalistów, którzy wiedzą, co i jak.
Czytaj dalej

Los młodego właściciela firmy

Nie wychodzi Ci na etacie, nie trafiasz w miejsca, w które pragnąłbyś trafiać. Ciężko Ci jest się dopasować do rynku pracy. Skończyłeś studia, które nie napawają do optymizmu w dziedzinie znalezienia interesującej pracy, lecz ciągle się starasz. W końcu dajesz sobie spokój, trafiasz na kolejną propozycję pracy za grosze. Już sobie myślisz, czy tylko tyle jesteś wart, przecież czujesz w sobie ogromny potencjał. Dość tego, w końcu obwieszczasz całemu światu, wszystkim pokaże, zaczynam działać na własną rękę.
Czytaj dalej

Własny punkt przedszkolny – dobry pomysł na biznes

Choć nasi naukowcy biją na alarm i straszą nas spadkiem przyrostu naturalnego, to jednakże musimy przyznać, że dzieci rośnie nam dużo w naszej ojczyźnie. Od kilku lat wspaniale w tym temacie daje sobie radę wyż demograficzny z lat osiemdziesiątych. Dzięki ich gotowości do zakładania rodziny można cieszyć się widokiem uśmiechniętych maluchów na ulicach i w piaskownicach. Ale pociecha to nie jedynie same radości. Kłopoty zaczynają się, gdy mama zamierza wrócić do pracy. Zakładając, że jeżeli jej dawna posada na nią jeszcze oczekuje, to brakuje miejsc w budżetowych żłobkach i przedszkolach. Niezwykle ciężko także o miejsce w prywatnych punktach, ponieważ te placówki, ze względu na swoja atrakcyjną ofertę, są niezwykle popularne wśród młodych rodziców. Innym wyjściem są opiekunki, ale to niezwykle ryzykowne posunięcie- przecież wpuszczamy do mieszkania całkiem obcą osobę.
Czytaj dalej

Aplikacje mobilne w firmie

Analizy potwierdzają rosnącą popularność rozwiązań mobilnych w świecie. Podwyższenie zainteresowania światem mobile także w Polsce to dla rodzimych biznesmenów szansa stworzenia silnego biznesu, opartego na skutecznym zarządzaniu przedsiębiorstwem.
Czytaj dalej