O BHP

Podstawowym zobowiązaniem pracodawcy wynikającym z Kodeksu pracy, jest zapewnienie systematycznych szkoleń pracowników w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy.

Szkolenie może przebiegać na terenie zakładu pracy i być prowadzone przez pracodawców, jednak jeśli zależy nam żeby szkolenia bhp w Katowicach w naszej firmie przebiegały na najlepszym poziomie, proponujemy do takiego projektu zatrudnić firmę szkoleniową.

Najlepiej jest sprawdzić ofertę wyspecjalizowanych firm w sieci. Wówczas jest też szansa aby prześledzić opinie innych osób na temat konkretnych kandydatów. Zagwarantowanie odpowiednich warunków pracy z całą pewnością wpłynie korzystnie na stan psychiczny i fizyczny pracowników, a przez to również na finanse firmy. Nadzór bhp na placach budowy czy w zakładach przemysłowych to kluczowa kwestia, albowiem w takich miejscach bardzo łatwo o przykre zajścia.

Wypadki w pracy

Autor: Ed Uthman
Źródło: http://www.flickr.com

A przecież z pozoru mało istotna odzież ochronna, może uratować życie. Nie zapominajmy więc o stosowaniu środków ochrony indywidualnej czyli maseczek, stoperów czy fartuchów. Na placu budowy np. wymagany jest kask. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że ochrona głowy to konieczność. Aby nie uwierał nas w czasie pracy, trzeba go tylko odpowiednio dopasować do głowy użytkownika. Bez wytrzymałych rękawic w trakcie prac fizycznych, ani rusz. Koniecznie musimy zabezpieczyć dłonie, a to jak grube i solidne powinny być rękawice zależy od charakteru powierzonych zadań.

Ale! Istnieją profesje w których użycie rękawic jest kategorycznie zabronione, np. w trakcie toczenia lub frezowania.

Opracowane przez nas wątki zaciekawiły Cię tak bardzo, że czujesz chęć na następne. Namawiamy więc do nowej strony – po prostu kliknij hiperłącze (http://twojprawnik.net/).

Sekunda nierozwagi i nieszczęście gotowe.
Z tego powodu, tak ważne jest, aby w miejscach pracy bezwzględniepodporządkować się przepisom z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy (firma TBF organizująca szkolenia BHP). Jak wiemy przestrzeganie przepisów nie będzie przebiegało jak należy jeżeli nie będzie odpowiednich kontroli, więc istotne jest aby utrzymywać nadzór bhp. Zaznajomienie się kadry z przepisami i zasadami bhp powinno być złożone na piśmie. Pisemne potwierdzenie, iż pracownik przeszedł szkolenie ma znaczenie dowodowe w razie niespodziewanych wypadków i kwestii odszkodowawczej.