Procesy rekrutacyjne do dużych firm – co jest najważniejsze, kiedy staramy się o posadę?

Współcześnie w szkołach, na uczelniach, a przede wszystkim na rynku pracy łatwo można zaobserwować tzw. wyścig szczurów. Ludzie walczą o wymarzone posady, pną się po stopniach kariery i ciągle doskonalą swoje umiejętności. To właśnie doświadczenie w danej branży oraz obszerna wiedza w danej dziedzinie gwarantuje nam możliwość spełnienia zawodowego i zarabiania dużych pieniędzy. Wiele firm nieustannie szuka specjalistów, którzy mają szerokie pojęcie w tym, czym się zajmują.

Przytoczone zjawisko jest powodem, z którego w poważnych przedsiębiorstwach zazwyczaj procesy rekrutacyjne są wieloetapowe. Współcześnie jeżeli zależy nam na pracy w dużej firmie czy korporacji, to nie wystarczy wygenerowane komputerowo CV. Aspektami, na które osoby specjalizujące się w przyjmowaniu nowych pracowników zwracają dużą uwagę to nie tylko przebyta ścieżka edukacji i doświadczenie. Liczy się również sam wygląd i zachowanie kandydata na pracownika, jego umiejętność pracy w grupie i odnajdywania się w kłopotliwych sytuacjach. Umiejętność posługiwania się jakimikolwiek językami obcymi to właściwie konieczność.
szkolenie prince2

Autor: swimboy1
Niemałe znaczenie mają również przebyte w przeszłości kursy doszkalające, przebycie wolontariatu czy zainteresowania poza swoim zawodem takie jak np. sport czy gotowanie.

Zainteresował Cię ten wpis? Jeżeli tak, to zobacz bez zwłoki, co znajdziesz w najnowszym wpisie (www.expertodszkodowania.pl/) – on również zapewne będzie wartościowy!

Współcześnie pracodawca chce wnikliwie poznać przyszłego pracownika, zanim zdecyduje się go faktycznie zatrudnić. Co więcej, im poważniejsze stanowisko w danej firmie nas interesuje, tym więcej jest wobec nas oczekiwań. Niebanalną pozycją w życiorysie może się okazać na przykład przebyte szkolenie prince2. W ten sposób rekruter dowie się, jakimi umiejętnościami władamy w praktyce oraz że wiedza dotycząca zarządzania projektami nie jest nam obca. Naturalnie pracodawca ma prawo (zobacz postępowanie karne w Niemczech pod adresem www.pfnuer.de!) chcieć sprawdzić nasze rozeznanie w temacie, ale jeśli faktycznie braliśmy udział w kursie prince2 egzamin przeprowadzony przez rekrutera okaże się dla nas tylko formalnością.

Niezależnie od tego, jaki rodzaj pracy nas interesuje i jak wygląda rubryka dotycząca naszego doświadczenia w branży, tym co jest kluczowe jest duża pewność siebie. Wybierając się na rozmowę kwalifikacyjną bezwzględnie musimy być pewni tego, po co tam idziemy i po prostu skutecznie powalczyć o swoją przyszłość. Dobrze zrobione pierwsze wrażenie jest kluczem do sukcesu!