Gazetki promocyjne – czyli jaki mają wpływ na konsumentów?

Gazetka promocyjna to broszurka która służy celom informacyjnym, przeznaczonym do natychmiastowego rozprowadzania, o wielkości która odpowiada zwielokrotnienia 4, 8 i 16 stron. Adresat reklamy ma możność wielokrotnego korzystania z gazetki promocyjnej, a w kontaktach z nadawcą ma prawo powoływać się na dane, które są w niej zapisane.

gazetki promocyjne

Źródło: pixabay.com

Głównym zadaniem gazetki reklamowej jest pokazanie towarów, które są osiągalne w placówce.

Jeśli wykorzystana w tym tekście retoryka do Ciebie trafia, to zobacz tutaj (https://raj-international.net/okablowanie-strukturalne/) inne tego typu wpisy – one dotyczą analogicznej problematyki.

Gazetka promocyjna w zależności od firmy oferuje od kilku, do kilkudziesięciu niedrogich ofert z wybranego gatunku. Jest to najobszerniejsze źródło informacji o towarach promocyjnych w komunikacji pomiędzy sklepami, a kupującymi. Odznacza się to przede wszystkim bardzo mocną i bogatą szatą graficzną która podkreśla wyjątkowość promocji. Zabieg ten ma na celu odróżnić ją od standardowych akcji promocyjnych.

Gazetki reklamowe wypełnione są towarami różnych marek i różnych producentów. Dążeniem gazetki reklamowej jest poinformowanie nowych kupujących o programie lojalnościowym, a stałych nabywców o nowościach i akcjach nietypowych z tym programem związanych. Gazetki są źródłem informacji o obowiązujących promocjach. Gazetki reklamowe są wygodnym nośnikiem wspomagającym dokonanie zakupów. Foldery bardzo dużą rolę odgrywają w przypadku sklepów które oferują elektronikę użytkową,ponieważ klienci bardzo chętnie wykorzystują promocje. Jako element informacji firmy z kupującymi gazetka promocyjna jest strategicznym składnikiem działań marketingowych.

gazetki promocyjne

Źródło: pixabay.com

Gazetki z powodu niskiej ceny w porównaniu do innych sposobów marketingowych są bardzo tanie. Oprócz tego ze względu na swój kształt są w stanie przekazać o wiele więcej treści.

By gazetka promocyjna była skuteczna musi uwypuklać szczególnie interesujące produkty z propozycji. Gazetki promocyjne takie jak przykładowo dostępne na stronie to nieodłączny detal komunikacji marketingowej sklepu z nabywcami. Informując o propozycji, zachęcają do pójścia do sklepu, co przynosi konkretny wzrost zysków. W ostatnich latach znaczenie gazetek promocyjnych rośnie. Można przewidywać, że na ogromnie konkurencyjnym rynku będzie to coraz bardziej używany nośnik na przyciągnięcie kupujących i zwiększanie własnych obrotów.