Czy da się dzisiaj latać bez zmartwień? Dowiedz się, co może zagwarantować sobie ubezpieczenie!

Chciałbyś wyjechać w długą wędrówkę, ale w czasie drogi czekają na Ciebie różnorakiego rodzaju kwestie losowe. Nigdy nie masz gwarancji, że podczas lotu pilot się nie pomyli i samolot doleci bezpiecznie na miejsce docelowe. Wielokroć może nawet nie ruszyć z lotniska. Obawy umieją zabić w nas motywację podjęcia wyprawy. Jak je zmarginalizować? Wystarczy zatroszczyć się o odpowiednie zabezpieczenie.


Obecnie niewiele osób kupuje dodatkowe ubezpieczenie na czas podróży, co w efekcie potrafi doprowadzić do problemów.

pasażerowie i odwołany lot samolotu

Autor: Cha già José
Źródło: http://www.flickr.com

Większość z pasażerów nie do końca orientuje się, jakie są prawa pasażera (www). Liczymy na to, że nic złego się nie przytrafi, a zakupiony bilet uważamy za gwarancję lotu. Są tacy, co boją się wznieść w powietrze. Obawiają się spaść z wysokości, jak mityczny Ikar i tylko z ewentualną katastrofą lotniczą wiążą niebezpieczeństwo podróży lotniczej. Tymczasem dużo częstszym zakłóceniem jest odwołany lot. Odszkodowanie w takich wypadkach powinno być łatwe do otrzymania. Niemniej brak występowania na miejscu pracy nieopodal docelowego lotniska lub niemożność wykorzystania czasu wolnego zgodnie z upragnionym planem, generuje trudne do oszacowania straty. Czy da się przed tym zabezpieczyć? Na pewno żadne ubezpieczenie nie umożliwi transportu do miejsca docelowego w tym samym czasie, w którym odbyłby się on w przypadku, gdy samolot prawidłowo wystartowałby z lotniska.

Czy konieczne jest kupowanie ubezpieczenia na okoliczność usterki? Teoretycznie: zawsze się przyda, ale każdy właściciel samolotów musi mieć własne ubezpieczenie, w którym ważne są prawa pasażera zawarte w danym regulaminie. Nie ma szans, żeby w chwili, kiedy wydarzy się nam odwołany lot odszkodowanie nie zostało nam wypłacone (). Zawsze jednak trzeba pamiętać, że mamy prawo do niego, a przewoźnik ma obowiązek wypłacić wszystko, tylko jeśli go o to poprosimy.

Masz chęć przeczytać inne podobne pomocne sugestie? Jeżeli tak, to zobacz tutaj prawnik Zabrze, a na pewno nie odczujesz rozczarowania.

W związku z powyższym opłaca się znać regulamin lotu i dowiadywać się jeszcze przed dniem startu, w jaki sposób uzyskać to, co może nam się należeć. Więcej na ten temat możemy przeczytać wpisując w wyszukiwarkę „odwołany lot odszkodowanie”.


Nikt z podróżnych nie lubi trwać długo na lotnisku.

Czasami jednak jest to niezbędne. Poza wszystkimi problemami z winy przewoźnika, należy pamiętać o tym, by przewidzieć ewentualne zaniedbania leżące po naszej stronie, bo może nas – pasażerów – to wiele kosztować. W przypadku kupna biletu przez internet – koniecznie trzeba go wydrukować, bo na terenie lotniska może być obciążony nadprogramowymi kosztami, które bywają równe cenie biletu. A więc zanim wyjdziecie z domu wybierając się na lotnisko – sprawdźcie, czy zdziałaliście wszystko, co było konieczne do właściwego odbycia lotu.