Które kurs będzie dla mnie najciekawsze?

Sytuacja na rynku pracy nie jest nazbyt optymistyczna. Pomimo stosunkowo niedużego bezrobocia jak i dużej liczby ofert pracy, trudno jest odnaleźć zatrudnienie. Jest to wynikiem tego, że oczekiwania pracodawców są coraz wyższe, a nasz profil nie zawsze z nimi zbieżny. Winniśmy w związku z tym zastanowić się nad wyborem dla siebie warsztatów albo kursów, które pozwolą nam uzyskać poszukiwane na rynku pracy kwalifikacje. Które szkolenie wybrać i gdzie je odbyć?

szkolenie

Autor: Steve Jurvetson
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim należy się zastanowić nad tym, co byłoby w stanie nas wyróżnić na rynku pracy. Możemy wybierać kursy, które pozwolą nam się całkowicie przekwalifikować albo rozszerzyć zakres naszych dotychczasowych kompetencji. Jeżeli przykładowo zajmujemy się finansami, zainteresować nas mogą szkolenia z zakresu rachunkowości, audytu czy obsługi programów komputerowych. Jeśli nie posiadamy pomysłu na odpowiednie szkolenie, musowo przeanalizujmy propozycje pracy w naszym sąsiedztwie i sprawdźmy, czego poszukują pracodawcy. Dzięki temu szybko dowiemy się, jakie mamy braki i co byłoby w stanie pomóc nam w znalezieniu pracy. Czasami będzie to coś typu kurs z Excela, a czasami agent celny kurs. Bez większych problemów odnajdziemy firmy szkoleniowe, które proponują szkolenia w zakresie, który szczególnie nas ciekawi. Kłopotliwe może być jednak odszukanie dobrego podmiotu szkoleniowego.

Wybierając podmioty organizujące na przykład szkolenia import export, nie kierujmy się cenami.Znacznie istotniejszym dla nas czynnikiem wyboru powinna być oferowana jakość i komentarze na temat podmiotu. Niestety nie wszystkie drogie szkolenia są warte swojej ceny i nie wszystkie tanie są równocześnie tymi, jakie są gwarancją straty czasu. Rozsądnie jest korzystać z poleceń naszych bliskich lub ewentualnie internautów. Z odszukaniem tego typu wskazówek w Internecie nie powinniśmy mieć jakichkolwiek trudności. Wystarczy jedynie przejrzeć kilka miejskich forów internetowych lub praca holandia kalisz serwisów dla profesjonalistów.