Jeśli chcemy kupić ciężarówkę, to musimy brać pod uwagę sporo rzeczy. Na co szczególnie zwrócić uwagę?

Obecnie całkiem duża część inwestorów decyduje się na wejście w firmę oferującą usługi transportowe, by przewozić towary na trasach krajowych, lecz również za granicą. W takiej sytuacji trzeba wydać pieniądze na odpowiednie pojazdy, gdyż bez potocznie zwanego TIR-a nie da się brać pod uwagę długich tras. Jaką więc wybrać ciężarówkę?

ciężarówka - logistyka

Autor: NotrucksNolife
Źródło: http://www.flickr.com

Niestety, choć pomysł zakupu samochodu ciężarowego i oferowania usług przewozu rzeczy wydaje się całkiem prosty, to należy pamiętać, że w rzeczywistości tak nie jest. To inwestycja wymagająca sporych nakładów środków. Nieużywana ciężarówka, jak ciężarówki daf, może kosztować kilkaset tysięcy złotych, a to nie wszystko, gdyż należy też dodać koszty myta i podatków, naprawy i ubezpieczenia, wypłaty pracowników jak również premie.

Opracowane tutaj newsy zainspirowały Cię na tyle, że pragniesz dowiedzieć się więcej? Namawiamy zatem do następnej strony. Tam czeka istotne opracowanie (http://www.ksiegowosc-kruger.pl/).

Niezbędną kwestią, bez której nie da się zacząć przygody z branżą zajmującą się transportem jest zakup samochodu ciężarowego. Do naszego kraju dość często sprowadzane są pojazdy z Zachodu, jak Anglia czy Niderlandy. Najnowsze informacje odnajdziesz też tu: polecane ciężarówki daf.

Są z pewnością korzystniejsze cenowo od nowych samochodów, ale z racji swojego przeznaczenia mają bardzo dużo przejechanych kilometrów, a to zwiększa ryzyko możliwych usterek.

Nie ociągaj się – jeżeli zaintrygowały Cię ciekawe informacje, to kliknij w podany link i czytaj również następny tekst.

Przeciętny TIR robi mniej więcej 10 000 kilometrów na miesiąc, nietrudno więc sprawdzić, jak wysoki ma przebieg kilkuletnie auto. Miejmy więc na uwadze to, iż gdy nabywamy dość stare auto, to na pewno zdarzy się jakaś usterka. Najpewniejszym posunięciem będzie w takim wypadku zakup nowego samochodu ciężarowego. Będzie z pewnością służyć przez kilka pierwszych lat. Wypożyczenie również oferuje ciekawe rozwiązania, ponieważ firma leasingująca ma obowiązek zapewnić sprawne auto. Dla zaciekawionych tematem: sprawdzone naczepy poleasingowe.

ciężarówki

Autor: AngieD.
Źródło: http://www.flickr.com

W ten sposób możemy pozyskiwać inne środki komunikacji potrzebne sprzęty, takie jak naczepy poleasingowe. Co się tyczy samochodów z dużymze sporym przebiegiem, pojawia się także inna kwestia. Mianowicie warto pamiętać, iż regularnie zatwierdzane są nowe rodzaje myt. Tak więc, im więcej ciężarówka spala, tym większe myto będziemy płacić za kilometr. To często kwestia niewielkiej różnicy za kilometr, dlatego zdaje się niewiele, lecz po tak ogromnej liczbie przejechanych kilometrów znaczniej opłacalny jest zakup ciężarówki z ekonomicznym spalaniem.