Zarządzanie zasobami ludzkimi – Przeczytaj więcej w artykule poniżej!

Analiza nie może być jedynie pasmem wywiadów, którego owocem będę setki stron zapisów z ankiet oraz przeprowadzonych rozmów. Analiza wymagań, to wielka praca, jakiej celem powinno być zrozumienie, a nie tylko opowiedzenie. Jaka jest różnica? Owocem analizy, zatem poznania zjawiska (pracy firmy itd.) będzie model jej logiki oddziaływania (logika biznesowa), ten wzornik – poprawny – pozwala przewidywać co nas czeka (badany jest na prawidłowość losowo wyselekcjonowanymi zdarzeniami w przedsiębiorstwie).

szkolenie

Autor: Juhan Sonin
Źródło: http://www.flickr.com

Ten wzornik to typ dziedziny systemu (model logiki biznesowej: specyfikacja zasad biznesowych). Rezultatem wywiadów będzie niestety wyłącznie opis efektów w reakcji na bodźce jednak nadal niezrozumiałe jest to „dlaczego akurat takie” konsekwencje.

Wszystko to co nas oplata, samo w sobie jest naturalnie prostym. Złożone są, nie pojedyncze rzeczy, a to, że jest ich sporo oraz mają na siebie wzajemny wpływ. Zamiarem analizy będzie rozpoznanie w naszym sąsiedztwie tych prostych elementarnych rzeczy oraz zrozumienie ich obustronnego na siebie wpływu. Uchwycenie to objawia się w postaci umiejętności utworzenia modelu tych koegzystujących prostych rzeczy – analiza wymagań na Positivepro.eu,

analiza biznesu

Autor: Brian Harrington Spier
Źródło: http://www.flickr.com

zrozumienia oraz opisania ich cech a także zasad wzajemnego wpływania.

Ten artykuł zawiera ciekawe dane na opisywany wątek, ale jeżeli masz chęć poznać podobne aktualności, to dokładnie przeanalizuj solidne informacje (https://www.certificator.eu/pl/certification/certificates/).

Gdy tym analizowanym środowiskiem jest organizacja, powstanie jej model, wiedza o tym jak działa. Gdzie tutaj jest miejsce na oprogramowanie? Aby powstało, należy stworzyć także i jego wzornik, by odgadnąć i opisać to czego potrzebujmy. Pamiętajmy, że jedna z trudnych gier na świecie – szachy – to jedynie paręnaście figur oraz proste zasady ich przemieszczania. Nawet najogromniejsza organizacja to tylko skończona liczba funkcji i zasad ich postępowania. Musimy je tylko poznać.

Nie krytykuję inicjatyw stosowania przypadków użycia. One jednakże są konkretnymi, zamierzanymi przypadkami użycia aplikacji, to minimalny zestaw opcji. To nie ma jednak nic wspólnego z wewnętrzną konstrukcją programu, ta powinna kształtować zastaną faktyczność. Jest coś takiego jak reguła SOLID projektowania aplikacji. Oprogramowanie, jeśli w wyniku analizy wymagań opracowano nie tylko raport z wywiadów, ale również model logiki działania, też spełni te zasadę.