Dzień zwykły pracy magazyniera, czyli od skanowania do wyniesienia śmieci

Praca powiązana z segregowaniem produktów najczęściej wykonywana jest na zapleczach magazynów potężnych marketów lub mniejszych zakładów, obracających na rynku jednym, maks kilkoma wytworami. Co mają wiedzieć pracownicy sortowni, czego można się spodziewać w takiej pracy, jakich błędów nie popełniać, na jakie oczekiwania się przygotować?

Wózek magazynowy

Autor: darkday
Źródło: http://www.flickr.com
Sortowanie to po prostu kompletowanie, prace porządkowe wykonywane przeważnie na magazynie. Sortowaniu podlega praktycznie wszystko, nie tylko produkty do skonsumowania – od odpadów przez fabryczny plastik, po części zamienne w warsztacie samochodowym.

W pracach fizycznych do sortowania owoców zalicza się licznych pracowników sezonowych, żeby zatowarowane skrzynki zostały przekazane prosto na sprzedaż. Kompletowaniu podlegają też używane ubrania, lądujące później w tak zwanych ciuchlandach.

Nie są to oferty pracy Grójec wymagające typowych uprawnień i dużego wykształcenia – na zwykłego magazyniera wystarczy wykształcenie średnie lub techniczne.

W opisywanym artykule są z całą pewnością wartościowe wiadomości, ale kliknij także tu – ta unikalna strona przedstawia analogiczną problematykę.

Znacząca jest tuta rzetelność i sprawna organizacja pracy. W większych korporacjach, gdzie sortujący są nadzorowani nie tylko okiem szefa, ale też kamerami, ich praca podlega większej weryfikacji. W pomniejszych przedsiębiorstwach większą rolę pełnią relacje między szefem a zatrudnionym pracownikiem sortowni. Przez miesiące, lata takiej pracy (patrz), taki pracownik nabywa wartość bezcenną: wie o każdym kącie, półce i produktach na nich gromadzonych z datami ważności włącznie. Każdy nowy magazynier zmuszony jest uczyć się koordynacji od początku.

Autor: HEMMERSBACH

Pracownicy sortowni muszą być gotowi do pracy wyładunkowej. Siła fizyczna jest przydatna też w logistyce, kiedy trzeba wyjść poza cztery ściany magazynu. Przydatne okazuje się też prawo jazdy, by magazynier mógł wspomóc, a nawet zastępować w zaufaniu kuriera. Praca Grójec przy sortowaniu to rutynowa sprawa, szczególnie w branży spożywczej. Pełen etat w pracy w sortowni na początku wydaje się ciężki, szczególnie kiedy w typowo intensywnej fizycznie pracy dostaje się nieco ponad tysiąc złotych na czysto. Stawki za granicą, szczególnie w pracach wakacyjnych prezentują się w przeliczeniu na polskie warunki dużo lepiej.Autor