Monitorowanie pracowników obwarowane jest różnymi wytycznymi

Żyjemy w czasach, gdzie co jakiś czas instalowane okazują się kamery, które mniej lub bardziej uważnie śledzą każdy nasz ruch. Przez to też coraz rzadziej jesteśmy zaskoczeni faktem, że również nasz pracodawca założył na terenie przedsiębiorstwa kamery, by móc nas obserwować i sprawdzać czy dobrze oraz z poświęceniem wypełniamy swoje zadania.

monitoring

Monitorowanie pracowników musi się odbywać tylko w określonych miejscach

Oczywiście takie monitorowanie pracowników powinno mieć miejsce podług jasno określonych zasad, a dyrektor za nieprzestrzeganie ich może nawet być pociągnięty do odpowiedzialności finansowej. Przez to między innymi kamery mają szansę zostać zamontowane tylko tam, gdzie wypełniamy własne zadania względem przedsiębiorstwa, a więc nie mogą pojawiać się w szatniach, na stołówce albo w toaletach, wyjątkiem okazuje się tylko podejrzenie kradzieży. Tymczasem o kamerach zakładanych przy naszym stanowisku pracy, musimy być wyraźnie powiadomieni, bo pracodawca nie ma szansy tego zrobić z ukrycia.

Sprawdzanie rozmów prywatnych okazuje się niedozwolone

Gdy sprawdzanie podwładnych ma miejsce poprzez nagrywanie, a taśmy są

monitoring

archiwizowane, to musi się to dziać zgodnie z ochroną danych osobowych. Dlatego powinny się one znajdować w oddzielnym pomieszczeniu, dobrze zabezpieczonym, aby nie można było łatwo się do niego dostać.

Pamiętaj, że możesz odszukać dane na opisywany wątek, więc kliknij w odnośnik i przeczytaj tu (https://secretclient.com/badania-marketingowe/badanie-satysfakcji-klientow/) wiadomości, które będą Ci niezbędne.

Co więcej mogą być monitorowane tylko telefony służbowe oraz również takie maile, sprawdzanie rozmów czy maili prywatnych będzie podlegało karze, przez to pracodawca nie może się dopuszczać takich rzeczy, bo będzie oskarżony o naruszenie dóbr osobistych, z czym będzie łączyła się kara zadośćuczynienia.

Taka kontrola pomaga wpływać na wydajność

Pracodawca posiada możliwość sprawdzać podwładnego, poprzez nagrywanie jego działań, lecz musi się trzymać dokładnych wytycznych, za złamanie których grozi mu surowa kara. Jednak nie ma co się dziwić, że coraz częściej stosowana jest ta forma monitoringu, bo zezwala ona dokładnie sprawdzić podwładnego i w razie potrzeby udowodnić mu, gdzie zrobił błąd.