Jak prezentuje się sytuacja z tym przekazem reklamowym obecnie? Czy korzystnie się reklamować jedynie w internecie?

Co jest całkowicie konieczne, ażeby ktoś nas zobaczył, byśmy byli rozpoznawalni? Odpowiedzi w tym miejscu może być rzeczywiście sporo, gdyż znane są przypadki ludzi, którzy chcieli na siebie zwrócić uwagę, więc skakali przykładowo z wysokiego budynku. Owszem, taki człowiek z pewnością zostanie zauważony, ale to czy uda mu się przeżyć czy będzie miał z tego korzyść – pozostaje niewiadomą. Na szczęście jesteśmy cywilizowani i mamy w zanadrzu korzystniejsze sposoby na to, by się rozreklamować. Standardowa reklama to jednakże aktualnie zbyt niewiele, ponieważ trzeba czegoś naprawdę ekstra. Najlepiej to promować się w kilku miejscach, żeby był korzystny wynik.

autobus komunikacji publicznej

Autor: grassrootsgroundswell
Źródło: http://www.flickr.com
Wiele ludzi powie, by przerzucić siły w zupełności na internet, gdyż tam jest teraz największa ilość ludzi i tam jest okazja, że ktoś nas zobaczy. Wiele firm całkowicie| więc przeznacza swoje budżety na tego typu kampanie reklamowe online. Jak to zły i krótkowzroczny pomysł możemy się przekonać po pierwszych rezultatach kampanii. Niby są rezultaty, ale na pewno nie tego typu, jakbyśmy oczekiwali? Dlaczego? Przede wszystkim nie każdy oferowany produkt jest dobry do reklamowania tylko online. Należy go reklamować też w normalnym życiu, tam gdzie są ludzie.

Wielu reklamodawców jest zdania, iż większość ludzi siedzi w sieci. Choć tendencja wyraźnie zmierza właśnie w tym kierunku to aktualnie tak nie jest, a na pewno nie w Polsce. Co więcej, dużo ludzi spotkać jesteśmy w stanie w zupełnie innych miejscach, jak autobusy, przychodnie lub centra miast. W tym istotnie kontekście warto wspomnieć o czymś takim, jak reklama (zobacz serwis internetowy) w autobusie, a o tym więcej informacji tu: Taka reklama ma z pewnością przewagę nad innymi formami reklam, bo wiążę się ze specyficzną okolicznością, w jakiej znajduje się pasażer. Otóż, gdy jedzie on autobusem jest ograniczony czasowo oraz przestrzennie. Co to oznacza?

To znaczy, iż z trudnością przychodzi mi, by wygenerować odpowiednią ilość koncentracji, by skupić się na przykład na lekturze książki. Wiadomo, że jednocześnie stara się unikać kontaktu wzrokowego z innymi pasażerami. W taki sposób, aby „zabić” czas szuka czegoś przyciągającego wzrok, w co będzie w stanie bez trudności spoglądać. W ten sposób z pewnością tarfi na nasz przekaz, a jak będzie to jeszcze reklamy świetlne Kraków interesująca, na przykład multimedialna, to sukces jest jeszcze bardziej zapewniony – .