Dane z współczesnych programów informatycznych bywają nieodłącznym elementem podejmowania decyzji w biznesie

O wyrazie inteligencja można byłoby bez jakichkolwiek wątpliwości napisać pracę habilitacyjną, ponieważ to słowo zakorzeniło się w wielu gałęziach współczesnej nauki, stając się równocześnie swoistym symbolem rozpoznawczym naszej epoki. Nasze uszy już dawno przyzwyczaiły się do wyrażenia sztuczna inteligencja, ale można jeszcze wymienić mnóstwo innych exemplów, które udowodnią, że owa inteligencja jest niezwykle popularna i to nie tylko w automatyce.

Oprogramowanie dla firm

Autor: Dell Inc.
Źródło: http://www.flickr.com
Najprawdopodobniej nie wszyscy wiedzą, że i w szeroko pojętej ekonomii odszukamy dowody na prawdziwość przedstawionych hipotez. Administrowanie firmą, szczególnie tą zatrudniającą wielu robotników, łatwe nie bywa. Tę jakże ważną czynność znacznie upraszczają tzw. systemy zarządzania przedsiębiorstwem. Nie tak dawno został stworzony jeszcze jeden termin związany z naszą inteligencją, a mianowicie business intelligence. I w jakimkolwiek wypadku nie chodzi w tym miejscu o to, żeby wyręczać menedżerów czy nawet pozbawiać ich możliwości pracy. Najprościej rzecz ujmując, kadrze zarządczej trzeba dostarczyć odpowiednich narzędzi, które ułatwią wykonywanie obowiązków i równocześnie przyczynią się do podwojenia zysków.

Na rynku istnieje szereg koncernów, które wdrażają rozwiązania business intelligence. Koniecznie muszą one zatrudniać programistów, którzy tworzą aplikacje odpowiedzialne za analizę danych czy rachunek kosztów. Teoria i doświadczenie z zakresu programowania nie są jednak wystarczające – z tego powodu tacy profesjonaliści muszą podjąć kooperację z absolwentami rachunkowości.

Biznes

Autor: tec_estromberg
Źródło: http://www.flickr.com
Dopiero takie współdziałanie pozwoli osiągnąć sukces i zainteresować szefów nabyciem oprogramowania. Z kolei gotowe systemy zarządzania przedsiębiorstwem mogą wpłynąć na podwojenie dochodów firm, które zdecydują się na ich zaimplementowanie.

W świecie biznesu liczy się nie tylko profesjonalizm i pomysłowość w działaniu. Najistotniejszą strategią staje się błyskawiczne reagowanie na sytuację na rynku lub farmacja potrzeby klientów, którzy przecież zawsze są w stanie poszukać interesujących ich artykułów czy usług u konkurencji. Z tej przyczyny poświęcanie 8 godzin na pracę za biurkiem nieczęsto przynosi spodziewane efekty. I następnym słowem, które ostatnio robi karierę jest mobilność. Wdrażanie business intelligence należy zatem łączyć także z aplikacjami dostępnymi na smartfony.