Pomysł na działalność – budowa produkcyjnych hal pod wynajem

O ile szukasz pomysłu na działalność, chcesz ulokować kapitał w ciekawy sposób oraz obawiasz się ryzyka – ten tekst z całą pewnością jest dla Ciebie. Powstał on z myślą o ludziach, którzy dysponując stosownymi środkami poszukują pomysłu na inwestycje z wysoką stopą zwrotu, bezpiecznego i wypróbowanego w innych krajach Unii Europejskiej. Mam dla nich pomysł – wybudowanie hali produkcyjnej pod dzierżawę.

hala produkcyjna

Autor: Schüco
Źródło: Schüco

Po wejściu Rzeczypospolitej Polskiej do UE nasze granice są otwarte dla zachodnich przedsiębiorców. Dosyć wielu z nich zadecydowało przenieść swój zakład do Polski.

Zakłady te działają na regule wynajmowania magazynów, hal magazynowych.

Jeśli zaciekawił Cię taki tekst, poznaj inne informacje na ten temat. Najlepiej sprawdź sam drukowanie kodów kreskowych, znajdziesz tu podobne informacje.

Szukają lokali o ogromnych powierzchniach, częstokroć z zapleczem biurowym itd. Lokata w hale przemysłowe jest więc strzałem w dychę (więcej o halach przemysłowych). W naszym kraju powstają całe regiony ekonomiczno-handlowe albo też stricte fabryczne. Tytuł własności gruntu w otoczeniu rozwijających się przedsiębiorców zapewni nam nie tylko stałych dzierżawców, lecz też skuteczne wykorzystanie ziemi.

Analizy wykazują, iż zainteresowanie tego typu usługami jest niezwykle duże oraz ciągle rośnie. Nie potrzeba wiele, by stać się konkurencyjnym na tymże rynku. Warto niemniej jednak zatroszczyć się o zasadnicze funkcjonalności danej hali przemysłowej a także infrastrukturę działki – sąsiedztwo drogi, podłączenia wodne itp.

Ile kosztuje wybudowanie hali na dzierżawę? Koszta są naturalnie zróżnicowane, natomiast warunkiem ostatecznym będzie oczywiście rozmiar konkretnej hali (więcej o projektowaniu hal magazynowych). Od jej metrażu bowiem, w połączeniu z położeniem oraz podstawowymi funkcjonalnościami zależy definitywny koszt budowy. Estetyka samego wykonania ma mniejsze znaczenie, jednak użycie dobrych materiałów a także troska o szczegóły będą dodatkowymi plusami za wynajmem właśnie naszego obiektu.

hala

Autor: Nicholas Eckhart
Źródło: http://www.flickr.com

Szacuje się, iż koszty pobudowania hali o wymiarach 10 m x 30 m x 5 m, z blaszanym pokryciem dachu waha się od 240 do 340 tysięcy zł (zobacz ceny hali stalowej). Szacując, iż przeciętny koszt wynajmu podobnego obiektu to blisko 10 tys. zł, koszta ulokowanego kapitału zwrócą się po w przybliżeniu 4 latach.

Posiadacze mniejszych hal przemysłowych mogą liczyć na czynsz w wysokości kilku tysięcy złotych.