Dlaczego najlepiej zainwestować w skuteczne monitorowanie pracowników

Aby wspaniale zarządzać średnią oraz wielką firmą, potrzebne jest spełnienie kilku strategicznych czynników – przykładowo dystrybucję towarów lub usług, logistykę , jak również sprawami kadrowymi. Dlatego obecnie rozwinęło się wiele sposobów pomagającym pracodawcom , jak również specjalistom od Human Resources efektywne sprawdzanie rezultatów pracowników.
Ogólnie wiadomo, że nawet najwspanialsze produkty połączone z błyskotliwą kampanią marketingową nie pozostaną sprzedane, jeżeli zawodzi w ważnym momencie czynnik ludzki. Chociaż pewne sytuacje są nie do uniknięcia, skuteczne monitorowanie pracowników to świetna i niezbędna inwestycja, która bez wątpienia pomoże firmie rozwiązać kłopoty i uniknąć wielu trudnych sytuacji

W dwudziestym pierwszym wieku monitorowanie pracowników jest składnikiem efektywnego zarządzania w firmie – dzięki temu można na przykład pomóc świeżo zatrudnionemu pracownikowi w rozwikłaniu jego kłopotu z obsługą klientów lub sprzedażą albo dowiedzieć się w przypadku wątpliwości, czy zatrudniona osoba na 100 % wypełnia swoje obowiązki w uczciwy sposób. W przypadku konfliktów bądź popełnienia przestępstwa (na przykład przywłaszczenia mienia bądź mobbingu) pomoże również w rozwiązaniu rozmaitych kłopotliwych spraw.

Jeżeli taka kwestia jest według Ciebie na tyle ważna, że pragniesz zgłębić ją również od innej strony, więc potrzebne Ci zbliżone wiadomości, to więcej znajdziesz w ofercie (www.mslegit.pl/).

komputer

Autor: Kevin Jarrett
Źródło: http://www.flickr.com

Na pewno warto być świadomym, że monitorowanie zatrudnionych osób za pomocą kamery nie może się odbywać bez ich wiedzy i obowiązkowo należy ich o tym powiadomić przez właściwy zapis w regulaminie, a gdy dopiero zostaje wprowadzony – za pomocą rozmowy przez telefon, wiadomość e-mail lub dostępną dla pracowników tablicę ogłoszeń. Z pewnością każdy doświadczony biznesmen mający własną firmę wie, jak istotni są pracownicy w rozwijaniu się przedsiębiorstwa i dlatego też warto zadbać, aby monitorowanie pracowników posłużyło nie tylko zwiększeniu efektywności, ale także ich zadowoleniu i bezpieczeństwu, żeby z chęcią pracowali i polecali daną firmę możliwym klientom.

Skuteczne monitorowanie zatrudnionych osób może objąć wiele aspektów – na przykład fizycznie obecne kamery (bardzo nieraz stosowane w marketach) bądź w przypadku pracy umysłowej – kontrolowanie firmowych skrzynek e-mail lub pracowniczych rozmów przez telefon. Zobacz witrynę Timecamp.
Ze względu na znaczną różnorodność kontrola zatrudnionych osób jest niezbędna w wielu miejscach, zwłaszcza tych gdzie szczególnie istotne jest rzetelne zarządzanie, bezpieczeństwo i uczciwość pracowników – czyli przykładowo w call center, firmach ubezpieczeniowych , jak również miejscach powiązanych z produkcją. Nierzadko niektóre rozwiązania technologiczne warto udostępnić samym osobom zatrudnionym – sprawdzenie, ile czasu de facto jest spędzonego na obowiązkach, potrafi silnie zmotywować do rozwoju oraz poprawić potencjalne błędy wykonywane w trakcie pracy, a równocześnie jest wyrazem zaufania ze strony pracodawcy bądź menadżera.