Jakie posiadamy materiały, w które możemy pakować przesyłki? Jakiego rodzaju jest jeden z najbardziej znanych?

Nie możemy wysłać konkretnej rzeczy bez odpowiedniego opakowania. Jakie wiec mamy materiały do pakowania? Tak naprawdę bardzo różne, gdyż ich użycie jest niezwykle szerokie. Możemy jednakże przekonać się, że niektóre z nich mogą powtarzać się nazbyt często. tego typu tworzywem do pakowania jest opakowanie z folii pęcherzykowej, zazwyczaj nazywanej bąbelkową.

przesyłka

Autor: Christian Reese
Źródło: http://www.flickr.com
Folia pęcherzykowa jest materiałem opakowaniowym, który złożony jest z pęcherzyków powietrza. Zamknięte są one między dwoma arkuszami folii podczas jej zgrzewania.

Czy odnośnie tej kwestii masz więcej pytań? (https://www.vacuum-tech.pl/o-nas/) Jeśli tak, kliknij ten link – to nie może za nic umknąć Twojej uwadze!

Taki proces może sprawić, że ograniczone powietrze gwarantuje amortyzację, a to może chronić przed uderzeniem.

Tego typu folia zapewnia najlepszą amortyzację lekkich przedmiotów. Pozwala się wycinać, co pozwala na pakowanie tak naprawdę każdego przedmiotu o wybranym kształcie i rozmiarze. Jednak, nie może być ona używana do zawijania cięższych przedmiotów. Jeżeli stosujemy folię pęcherzykową należy pamiętać,aby użyć kilku warstw w efekcie zapewnienia zabezpieczenia ogólnego artykułu, czyli łącznie z rogami i krawędziami (). Folia bąbelkowa z niewielkimi pęcherzykami jest materiałem opakowaniowym, który składa się z pęcherzyków powierza o grubości która wynosi 0,64 centymetra. W folii większej pęcherzyki posiadają 1,27 centymetra.

folia bąbelkowa

Autor: DanaK~WaterPenny
Źródło: http://www.flickr.com

W jaki sposób pakować artykuły w folię bąbelkową? Należy zawijać każdy artykuł osobno, a potem zamieścić go w trwałym pojemniku. Rzeczy delikatne potrzebują bardziej odpowiedniego oddzielenia od siebie czy rogów. Każdy z artykułów powinien być otoczony folią pęcherzykową, której grubość wynosi co najmniej 5.08 centymetra. Powinny być też umieszczone w odległości przynajmniej 5,08 centymetra od ścianek pudełka. To może zapobiec rozbijaniu produktu o drugi artykuł. To tez może wpływać na ochronę tego co zapakowane przed innymi uderzeniami a także wibracjami, które mają szansę przenosić się z zewnętrznej części pudełka na to co w środku (sprawdź przykłady). Trzeba użyć odpowiedniej ilości warstw, żaby zapewnić gwarancję, że zawartość nie będzie przemieszczać się w czasie ruchów kartonu.