Jak musimy zdefiniować sprawę odnoszącą się do nakazu zapłaty? Czy posiadamy określone prawa dotyczące sprzeciwu?

Udało ci się przedłożyć w terminie sprzeciw od nakazu zapłaty, które wydane zostały w elektronicznym postępowaniu upominawczym. Nie oznacza to jednakże, iż wygrałeś sądową batalię, ponieważ do szczęśliwego finału jest jeszcze dosyć długa droga. Musisz mieć na uwadze, że e-sąd nie bada merytorycznie zarzutów wniesionych przez ciebie. Tym zajmuje się już inny sąd, więc e-sąd przekaże twoją sprawę do właściwego sądu.

akta sprawy

Autor: Simon_sees
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy w końcu akta sprawy dotrą do odpowiedniego sądu, a może to trwać nawet kilka miesięcy, twój wierzyciel jest zobowiązany uzupełnić braki formalne. Odpowiedni w sprawie sąd – przejdź do serwisu – potrzebuje przecież materialnych, namacalnych dowodów. Nie wystarczy już, jak w e-sądzie, forma elektroniczna. W okresie dwóch tygodni od wezwania, wierzyciel musi przesłać papierowe wersje pozwu, a także inne dokumenty, jak pełnomocnictwa. Tutaj trzeba zwrócić uwagę na dwie kwestie.

Jak wierzyciel uzupełni każdy z tych braków, nowy sąd zacznie już merytorycznie poznawać sprawę. Zostanie określony termin rozprawy, sąd będzie mógł zbadać dowody, zaczną się przesłuchania świadków, po określonym czasie natomiast, zostanie wydany wyrok. Jest jednakże możliwość, iż powód nie zrobi nic, ewentualnie wycofa pozew.

Jeżeli chcesz poznać coś naprawdę bardzo ciekawego, sprawdź treść (https://adwokatjurendt.pl/prawo-cywilne/) tej strony a z pewnością nie pożałujesz.

Często bierze się to z faktu, iż właściwie on wie, że dochodzona pozwem wierzytelność jest już przedawniona, więc nie ma sensu się angażować, bo sprawa jest już stracona. Co jeszcze korzystnie wiedzieć?

temida

Źródło: www.morguefile.com
Jak otrzymałeś nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym, to wniesienie tego sprzeciwu automatycznie może spowodować utratę jego mocy. Sąd kieruje w takiej sytuacji sprawę na rozprawę, natomiast całe postępowanie startuje jakby od początku. Może jednakże otrzymałeś nakaz zapłaty w postępowaniu nakazowym. W tej sytuacji wniesienie zarzutów nie spowoduje jego automatycznego unieważnienia. Tego rodzaju zakaz będzie jakby zatrzymany, aż do czasu rozpoznania sprawy na rozprawie. Dopiero po sprawie sąd podejmie decyzje, czy nakaz oddalić, czy może pozostawić go w mocy. Jak widać, tego rodzaju postępowania zdarzają się często i mają różne następstwa. Najistotniejsze to, aby wiedzieć jak postępować na każdym kroku. Jeżeli mamy z tym problem, to korzystnie wynająć dobrego adwokata, który pomoże nam w takim postępowaniu. Być może będzie tego rodzaju sytuacja, że bez pomocy specjalisty się nie obejdzie. Fachowca znajdziesz tutaj: .