Inspekcja Transportu Drogowego, to znaczy jak wygląda kontrola w firmie transportowej

ITD, to Inspekcja Transportu Drogowego, która zajmuje się doglądaniem firm transportowych. ITD kontrola w firmie obejmuje wiele rzeczy, w związku z tym naturalnie warto dowiedzieć się jak wygląda taka kontrola, czego zdołamy się po niej spodziewać i jakim sposobem korzystnie przez nią przejść.

ciężarówka na drodze

Autor: The Victorian Greens
Źródło: http://www.flickr.com

Należałoby pamiętać o tym, że uchybienia i nieprzestrzeganie norm może doprowadzić do sporych sankcji karnych, takich jak na przykład mandaty oraz nawet utrata uprawnień przez kierowców.

Kontrole w firmach transportowych mogą być przeprowadzane rutynowo co blisko 5 lat. Zawsze więc musimy być na taką kontrolę przygotowani. Może się okazać, że przez te 5 lat zaznamy jednej kontroli, może się również okazać, że będziemy posiadali przyjemność kontroli dwa bądź trzy razy.

Kontrola zdoła być wykonywana z przeróżnych przyczyn. Kontroli zdołamy spodziewać się na przykład przez jakieś uchybienia, na wniosek narządu kontrolnego lub administracyjnego lub na skutek wysokiego składnika ryzyka wystąpienia mniej lub bardziej znacznych naruszeń w danym roku kalendarzowym. W trakcie kontroli sprawdza się dużo rzeczy, między innymi istotna jest analiza czasu pracy kierowców (link), posiadanie poprzez nich ważkich, odpowiednich uprawnień czy też zasady przejazdu i transport.

transport ciężarowy

Autor: Blondin Rikard
Źródło: http://www.flickr.com

Ponadto w trakcie kontroli sprawdza się też osoby zarządzające transportem, właścicieli firm albo przepisy dotyczące wykorzystywania tachograf. Do kontroli powinniśmy być przygotowani zawsze. Jeśli więc zauważyliśmy pewne braki w dokumentach – natychmiastowo je uzupełnijmy. Jeżeli nasz kierowca nie ma ważnych uprawnień – natychmiast zadbajmy o to, żeby śmigle je zdobył. Kary za przekroczenia zdołają być duże i dotykają nie wyłącznie kierowców, ale także kierowników firmy, wskutek tego nie lekceważmy ewentualnych kontroli oraz pamiętajmy o tym, że prędzej bądź później itd kontrola w firmie () prawdopodobnie nastąpi. Lepiej poprawnie przygotować się doradcy (zobacz rzecznicy patentowi)zasu aniżeli w przyszłości mieć problem z dostanymi mandatami oraz karami.

radcę (zobacz rejestracja znaków towarowych)