Przyjście na świat brzdąca to cudowny dzień i początek dosyć długiego urlopu wychowawczego

Jakiś czas temu obywatelki tego kraju wywalczyły sobie, aby ich urlop macierzyński trwał cały rok.
Niejedna mama potwierdzi, że pierwszy rok berbecia jest najważniejszy.

pożyczka

Autor: Mark Hodson Photos
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to okres, gdy maluszek najbardziej potrzebuje jej ciepła oraz obecności.

Jeżeli szukasz innych informacji na opisywany temat, to także rzuć okiem na kancelaria adwokacka wrocław pokrewne portale, które podnoszą tę kwestię.

I nie chodzi wyłącznie o mleko lub pilnowanie, ale o budowanie się pięknej więzi, która może zaważyć na całym jego życiu. W momencie rozpoczęcia urlopu niejedna świeżo upieczona mama myśli już jedynie o swym maleństwie, ale popatrzymy na to, jak wygląda podstawa składek na urlopie wychowawczym. Składają się na nie rzecz jasna składki emerytalne (19,52%), rentowe (8%) i zdrowotne (9%). Istotne jest to, żeby wiedzieć, że na ilość pieniędzy, które dostaniemy od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na urlopie wychowawczym, znaczny wpływ ma to, jak wysokie były nasze wypłaty w czasie 12 miesięcy, które były bezpośrednio przed pojawieniem się na świecie naszego berbecia. Wysokość podstawy nie powinna przekraczać 60% sumy tych wynagrodzeń, ale nie powinna być też niższa niż 75% kwoty minimalnego wynagrodzenia w naszym kraju, które wynosi obecnie 2250 zł. Zatem w najgorszym przypadku otrzymamy 1687,50 zł. Nie są to bardzo duże pieniądze, ale mało kto teraz zarabia najniższą krajową. Oprócz tego niektórym przysługuje jeszcze ekstra 620 zł z tytułu specjalnego zasiłku opiekuńczego.

Jeżeli dodać tę sumę do wypłaty męża, to okaże się, że jesteśmy w stanie bez problemu dać sobie radę z wydatkami życia codziennego. Dziś można także ubiegać się o dodatkowe pieniądze z różnych państwowych pakietów.