Życie zwykle nie bywa usłane różami i nasze relacje z szefem mogą nas doprowadzać do szału

Niestety czasami jest tak, że nie jesteśmy w stanie wytrzymać w pracy. Powodów jest niestety kilka.
Niektórzy mają pracę marzeń. Po prostu wszystko im odpowiada: miejsce pracy, szef, godziny pracy, współpracownicy, zadania i nawet wynagrodzenie.

kodeks pracy

Autor: Wawel Service
Szkolenie

Autor: Caro Griffin
Źródło: http://www.flickr.com
Tego typu osób jest na pewno niewiele, ponieważ cuda rzadko się zdarzają. Wiele jest jednak ludzi, którzy twierdzą, że mankamenty ich pracy są na tyle nieirytujące, że są w stanie sobie z tym wszystkim jakoś dać radę. Niekiedy jednak sytuacja jest tak bardzo nieznośna, że powinniśmy pomyśleć o ucieczce.

Jeżeli masz ochotę uzyskać dodatkowe materiały na omawiany wątek, to sprawdź proponowane www (https://www.z-nami.eu/weryfikacja-najemcy/), które posiadają również dane na to zagadnienie – wejdź więc tu.

Dobrym wyjściem będzie wówczas szukanie nowej pracy. Gdy już ją znajdziemy, to w obecnym miejscu zatrudnienia składamy wypowiedzenie. Może ono trwać nawet do trzech miesięcy (w zależności od tego, ile lat tam przepracowaliśmy). Jednak można zasugerować szefowi rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron. Jest to świetne wyjście dla tych, którym się śpieszy lub dla tych, którzy nie mogą już wytrzymać pracy w znienawidzonym miejscu. Warto zasugerować przełożonemu jakąś konkretną datę. Może, ale w ogóle nie musi się on na nią zgodzić. Powinniśmy jednak starać się dojść do kompromisu. Można przykładowo zaoferować, że w czasie, gdy będziemy jeszcze obecni w firmie, wyszkolimy nową osobę na swoje stanowisko. Powinniśmy wówczas także wybrać cały zaległy urlop.

Istotne wydaje się być to, by zdawać sobie sprawę, że takie porozumienie należy zawrzeć na piśmie. Umowy ustne w tym wypadku nie mają mocy prawnej.