Mała firma – jakim sposobem ją promować? Podpowiadamy garść sprawdzonych i skutecznych sposobów

Rozkręcenie własnej działalności wymaga podjęcia wielu rozmaitych działań. Musimy załatwić wiele spraw, wybrać się do wielu urzędów, załatwić pozwolenia i inne priorytetowe sprawy. Następnie wybrać lokal, kupić sprzęt, znaleźć pracowników. Wszystko to jest naprawdę wymagające i kosztuje przeważnie niemało nerwów oraz energii. Inną sprawą, o jakiej na pewno nie warto zapomnieć jest również reklama.

Reklama

Autor: Steve Snodgrass
Źródło: http://www.flickr.com
Przecież musimy w jakiś sposób przyciągnąć do siebie klientów, by na swój biznes zarobić i czerpać z niego zyski. Jakie są zatem najatrakcyjniejsze formy reklamy? Tak naprawdę niełatwo to niekiedy określić, jest to uzależnione od branży i rozmaitych innych czynników. Różnić się będzie marketing restauracji (tutaj więcej), a inny salonu fryzjerskiego, czy agencji pracy. Na pewno warto zainwestować w reklamę w mediach – w prasie, radiu, czy też telewizji. Oczywiście jest to duży koszt, na pokrycie którego nie zawsze nas niestety stać, jednak warto odłożyć trochę pieniędzy i sięgnąć po tego typu rozwiązanie.

Nie muszą być to od razu wyłącznie ogólnopolskie media, często w zupełności wystarczą lokalne, a w przypadku małego biznesu będą nawet lepsze, ponieważ trafimy do grupy klientów, którzy faktycznie mają możliwość, by skorzystać z naszych usług. Jednakże warto skorzystać również z nieco mniej standardowych metod, takich jak chociażby ulotki, billboardy, gadżety reklamowe, bądź wifi reklama.

Zaczekaj chwilę! Zainteresował Cię post? Masz ochotę na następne dodatkowe wątki (https://bankrumia.pl/)? To miłe. Kliknij w ten link i przenieś się do witryny z newsami na ten temat.

Na uwagę zasługuje w szczególności ta trzecia możliwość.

Każdy klient spojrzy na nas łaskawszym okiem, gdy dostanie kubek, długopis lub poduszkę z naszym logo. Będziemy mu się kojarzyć znacznie przyjemniej i cieplej. Ponadto nasz znak firmowy, dzięki obcowaniu z nim na co dzień, utkwi mu w pamięci. Jednakże tego typu gadżety są zazwyczaj dość kosztowne. Mało którą firmę stać, aby rozdawać je na prawo i lewo. Stąd też lepiej przekazujmy je w szczególności wiernym kontrahentów.

Warto również pomyśleć o przygotowaniu konkursów, w jakich będą one nagrodą. Pamiętajmy – liczy się kreatywności i pomysłowość.

Czy wiesz, że więcej znajdziesz w ofercie (http://www.twojprawnik.net/)? To oczywiście podobna tematyka, zatem z pewnością także bardzo Cię zaabsorbuje.

Gdy tylko trochę pomyślimy, na pewno znajdziemy rozwiązanie na rozkręcenie swojego biznesu. Może być to prostsze, jeśli będziemy korzystać z najnowszych rozwiązań i udogodnień.