Są przeróżne sposoby motywowania

Każdy szef marzy, żeby jego przedsiębiorstwo rozszerzała się prężnie oraz prędko, tak aby pozostawiała swoją konkurencję wciąż z tyłu. Mimo wszystko prawda jest taka, iż pracowników należy motywować w właściwy sposób, należy powodować, że będą chcieli działać lepiej, ponieważ będą się czuli mocno złączeni z konkretną zakładem, a nie tylko przez to, iż ktoś wywiera na nich przymus i czują się do tego niejako przymuszeni.

rozmowa na spotkaniu biznesowym

Autor: Biblioteca de la Universidad de Zaragoza
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy chcemy zwielokrotnić wydajność pracy w naszej zakładzie oraz równocześnie pragniemy, aby podwładny był bardziej zmotywowany do własnej pracy, to na pewno odpowiednio robimy, jeśli w naszym firmie znajdzie się cykliczna ocena pracowników. Cyklicznie podsuwamy ocenie swoich pracowników, ale nie na zasadzie punktowania ich jako osoby, lecz właśnie jako pracowników, którzy wypełniają swoje obowiązki, sprawdzamy w jaki sposób się z nich wywiązują, jakie jest ich zachowanie w odniesieniu do innych, jak radzą sobie z różnymi dziwnymi sytuacjami.

Kiedy pragniemy, by system oceny pracowników był na pewno właściwy, to na pewno nie możemy takowej oceny robić na szybko, ani nie możemy pozwolić, żeby odbył się on wyłącznie raz. Musi się powtarzać, tak żebyśmy widzieli, czy pracownicy się poprawiają czy nie.

Jak myślisz? Czy znajdziesz dane na opisywany wątek? Na pewno tak – przejdź po tym linku (https://brandgood.com/oferta/reklamy-neonowe-krakow/) i odszukaj informacje tutaj.

Oni sami z radością usłyszą własną ocenę, tak żeby sprawdzić jak są oceniani jako podwładni, mało tego taki system też ma szansę ukazać drogę rozwojową na konkretnym stanowisku, a kiedy pokażemy ją pracownikowi, to może się okazać, że poczuje się tak bardzo dowartościowany, iż chętniej będzie wypełniał inne zadania.

dwoje ludzi na korytarzu

Autor: Dell Inc.
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście jak w każdym systemie również oraz tutaj mogą się znaleźć różnorakiego rodzaju błędy, które będą powodowane błędem ludzkim, jednak prawda jest taka, że system ten posiada tak sporo wytycznych i najmniejszych sprawdzeń, że tego typu błędy zdarzają się coraz rzadziej, a sam system jest dużo bardziej miarodajny. Z pewnością nie będziemy żałowali, jeśli z niego używamy.