W jaki sposób wybrać właściwy kredyt dla firm, by sfinansować daną inwestycję?

Rynek bankowy ma w ofercie mnóstwo kredytów, dlatego przed podpisaniem umowy kredytowej warto poznać ich typy i krótką charakterystykę. Przedsiębiorca najczęściej stoi przed wyborem dwóch podstawowych kredytów. Może bowiem zaciągnąć kredyt inwestycyjny dla firm bądź skorzystać z kredytu obrotowego. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z długoterminowym zadłużeniem, celowym i przeznaczonym na sfinansowanie danych inwestycji.

spotkanie biznesowe

Autor: Jim Larrison
Źródło: http://www.flickr.com
Da się za jego pomocą sprawić przedmioty materialne do modernizacji lub uruchomienia nowego cyklu produkcyjnego. Obecnie często firmy korzystają z kredytu inwestycyjnego w czasie rozpoczynania nowej działalności gospodarczej. Kredyt inwestycyjny dla firm wykorzystywany jest na zakup licencji, koncesji, patentów czy znaków towarowych. Wolno dzięki niemu opłacić koszty zakupu papierów wartościowych a także udziałów w spółkach. Celowość zużycia tak zdobytych środków musi być potwierdzona odpowiednimi dokumentami. Kredyt obrotowy dla firm jest zobowiązaniem krótkookresowym zawieranym do trzech lat. Więcej (tutaj)

Jest wykorzystywany do sfinansowania obecnych potrzeb związanych z prowadzoną działalnością. Funduszami otrzymanymi w ramach tego kredytu można sfinansować wydatki nabycia środków produkcyjnych, paliwa, itp. Opłaca się więc dobrze podać własne potrzeby, aby na tej podstawie dopasować pożyczkę. Następnie warto przeanalizować swoje możliwości finansowe i ustalić zapotrzebowanie na nową gotówkę. Każda placówka bankowa ustala zdolność kredytową bez żadnych zobowiązań. Można więc wybrać się do pobliskiego banku by dokonać takiej oceny. To na pewno da ogólny obraz i pozwoli poszukiwać konkretnej propozycji kredytowej.

biznesmen

Autor: European People’s Party
Źródło: http://www.flickr.com
Opłaca się też przeanalizować możliwie jak najwięcej takich bankowych propozycji. Niektóre firmy korzystają także z usług Doradców Kredytowych lub szukają opinii w internecie.Więcej https://www.forsel.pl/kredyty-dla-firm/kredyt-obrotowyeba ustalić rozmiar inwestycji i na tej podstawie wybrać kredyt inwestycyjny lub kredyt obrotowy dla firm. Istotnym kryterium oceny konkretnych propozycji kredytowych jest koszt kredytu, czyli oprocentowanie. Jednak nie można zapomnieć o różnych innych wydatkach, które niejednokrotnie zwiększają koszty zaciągniętego kredytu.Warto przeczytać

Warto przeczytać