Kobiety na rynku pracy – w jaki sposób osiągnąć sukces będąc przedsiębiorczą matką?

Poruszając kwestię polskiego rynku pracy, wypada przyjrzeć się również sytuacji pracowników, szczególnie kobiet, bowiem większość z nich spytana o ich opinię odnośnie ich sytuacji na rynku pracy, oznajmia, iż jest ona cięższa w porównaniu do sytuacji mężczyzn. Dziewczyny narzekają głównie na wysokość dochodów i mniejsze szanse na zdobycie awansu, w tej materii wciąż lepszą sytuację posiadają panowie. Kobiety mają znaczącomniejsze perspektywy na rozwój osobisty, wiele z nich była świadkiem lub ofiarą niesprawiedliwego traktowania w miejscu pracy. Wciąż widoczne są również różnice w wysokości pensji, nadal panowie wiodą prym i zarabiają więcej.

kobieta w okularach

Autor: anton petukhov
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak dylemat ten nie jest nowością, bowiem już od dawna wspomina się o nierównym traktowaniu kobiet w miejscu pracy. Jest tak zapewne dlatego, iż kobieta częściej widziana jest jako matka zajmująca się domem, niż jako kobieta odnosząca powodzenie w pracy. Sytuacja ta jednakz upływem czasu ulega zmieanie i zauważa się lekką poprawę, bowiem widać coraz więcej liczbę kobiet, które pną się po szczeblach kariery. Zauważa się, iż coraz więcej pracodawców angażuje się w walkę przeciwko dyskryminacji kobiet, w ciągu kilku lat dysproporcje między kobietami, a mężczyznami mają zniknąć.

Istotną sprawą jest także fakt, iż kobiety postrzegane są jako przyszłe matki, więc ciąża częstokomplikuje ich sytuację na rynku pracy, jednakże brane są pod uwagę różne możliwości takie jak elastyczne godziny pracy czy również możliwość pracy z domu, motody te wyglądają idealnie. Inną kwestią są kobiety matki prowadzące własną działalność. W ich sytuacji najczęstszą frazą wyszukiwaną w sieci jest zasiłek macierzyński a działalność gospodarcza (Cena Biznesu). Temat ten obecnie została nagłośniona, bowiem mają pojawić się zmiany w przyznawaniu zasiłków pracującym matkom, jednak nadal państwo będzie starało się dać im wsparcie, ciągle mają być odprowadzane za nie składki ubezpieczeniowe.

Wszystkie te zabiegi mają za cel pomóc uniknąć kłopotów takich jak dajmy na to odsetki do ZUS, które w przypadku zwłoki przy zapłaceniu składki, zostałyby dodane (odsetki do ZUS). Osoby, które prowadzą swoją działalność gospodarczą, zdają sobie sprawę z tego jak ważne są dokumenty, jakie mają, obecnie istnieją reguły określające długość czasu, w którym dane dokumenty możemy przechowywać, po upływie określonego okresu czasu, papiery te muszą ulec procesowi nazywanemu archiwizacja dokumentów księgowych, dlatego też bardzo ważne jest pilnowanie terminów, by uniknąć niepotrzebnych kłopotów .https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-przechowywanie-dokumentow-ksiegowych