Jak zaplanować przeprowadzkę biura, aby uniknąć dużego stresu i niekorzystnych kosztów?

Jeśli biurowy lokal przestaje spełniać nasze oczekiwania lub gdy po prostu staje się za mały, nadchodzi czas jego zmianę. W tym momencie kluczową kwestią staje się problem przewiezienia całego wyposażenia i mebli do nowego biura. Jak trzeba zaplanować przeprowadzkę, aby odbyła się szybko i bez większych problemów?

biuro spakowane w kartony - przeprowadzka

Autor: Christian Reese
Źródło: http://www.flickr.com

Przed zaplanowaniem przeprowadzki powinniśmy spisać wszystko, co należy do naszego biura i zdecydować, czy wszystkie rzeczy będą nam niezbędne w nowym miejscu i czy należy je tam przewieźć. Jak wiadomo firmy oferujące przeprowadzki biur zwykle wysoko cenią swoje usługi, dlatego dobrze jest zmniejszyć przewożony sprzęt do koniecznego minimum. Trzeba również dobrze rozważyć czas przewożenia rzeczy tak, by nie wypadła ona np. w czasie wykonywania ważnego i dużego zlecenia. Musimy liczyć się z tym, że przewiezienie rzeczy zajmie sporo czasu, a przyzwyczajenie się do nowego biura również nie nastąpi natychmiast. Następnie trzeba w odpowiedni sposób zabezpieczyć meble tak, by nie zniszczyły się one podczas transportu i żebyśmy mogli je następnie łatwo znaleźć. Następnym krokiem jest wybranie dobrej firmy oferującej przeprowadzki biur. Przed podpisaniem umowy z firmą trzeba bezwzględnie sprawdzić, które usługi są wliczone w jego cenę. Może bowiem wydarzyć się tak, że usługobiorca zajmuje się wyłącznie przewiezieniem rzeczy, z kolei załadunek i rozładunek mebli będziemy musieli zrobić samodzielnie (przeprowadzki biur o dowolnej porze). Podczas wybierania firmy oferującej przeprowadzki biur dobrze jest sugerować się się przede wszystkim refleksjami wcześniejszych klientów i poprosić ich o odpowiednie referencje. Jeśli mogą oni pochwalić firmę za fachowe wykonanie pracy, możemy spokojnie podpisać z nim umowę.

Gdy stwierdzisz, że warto zgłębić większą ilość danych wiążących się z prezentowaną tutaj tematyką, zerknij na źródło (https://www.workservice.pl/praca/tymczasowa/ciechanow/) – tam odnajdziesz analogiczne zagadnienia.

W ten sposób unikniemy też nieuczciwych firm, które mogłyby narazić nas na dodatkowe koszty lub przedłużyć całą przeprowadzkę.

Istotne jest również, aby jeszcze przed przeprowadzką zaaranżować wystrój nowego biura (idź tutaj). Sprawi to, że unikniemy chaosu tuż po przywiezieniu sprzętów na nowe miejsce. Dzięki temu będziemy już od początku wiedzieć jak je umiejscowić tak, by nie pracować zbyt długo w otoczeniu zapełnionych kartonów, w których ciężko cokolwiek znaleźć.