W tekście znajdują się przydatne wiadomości potrzebne przy prowadzeniu firmy. Opisany zostanie wskaźnik rotacji należności oraz sąd internetowy i dostęp do akt. Wskaźnik rotacji należności pokazuje skuteczność korzystania z należności do generowania przychodów. Wskaźnik rotacji należności informuje ile razy w ciągu roku firma zdolna jest do zrewaloryzowania stanu swoich należności, co oznacza w jakim stopniu firma kredytuje swoich kontrahentów.
Szukasz artykuły odpowiadające na pytanie czy można mieć wgląd do akt e-Sądu? U nas poznasz co tylko chcesz! Gwarantujemy wyczerpujące informacje
Autor: Mark Hillary
Źródło: http://www.flickr.com
Inaczej mówiąc Wskaźnik rotacji należności określa ile razy w ciągu okresu obrachunkowego przedsiębiorstwo dokonuje zamiany kredytu kupieckiego na gotówkę (sprawdź na: Attorn). Wskaźnik rotacji należności zdefiniowany jest jako iloraz przychodów i uśrednionego poziomu należności. Wskaźnik rotacji należności powinien mieścić się w przedziale od 7,0 do 10,0. Niewielki poziom wskaźnika, czyli poniżej 7 oznacza , iż poziom należności jest wysoki, czyli, że przedsiębiorstwo nadmiernie kredytuje swoich klientów, co oznacza długoterminowe zamrożeniem środków pieniężnych w należnościach. Wartość tego wskaźnika określa się mianem cykli obrotowych i ich ilość (tym samym wartość wskaźnika) powinna być jak największa. Przyrost ilości wskaźnika z roku na rok świadczy o skuteczniejszym zarządzaniu należnościami.Zmniejszenie wartości tego wskaźnika minimalizuje zdolność spółki do regulowania zobowiązań na czas, gdyż spada wtedy również jej płynność finansowa. Wysoka wartość cyklu obrotowego jest pożądana – oznacza, iż firma efektywnie ściąga należności, a jej klienci na czas regulują zadłużenie. Wskaźnik szacuje ogólną sprawność operacyjną. Podobnie jak wskaźnik cyklu uiszczania należności w dniach jest to wskaźnik zróżnicowany branżowo.
Autor: Tori Rector
Źródło: http://www.flickr.com
E-sąd to najtańszy i najszybszy sposób windykacji należności. Wszelakie koszty sądowej windykacji należności w Sądzie internetowym ponosi dłużnik. Aby złożyć pozew do sądu internetowego trzeba uzupełnić formularz pozwu jak i załączyć dowody.
Pamiętaj, że wnikliwe opracowanie to nierzadko najbogatsze źródło danych? Tak jest i w niniejszym wypadku – kiedy klikniesz ten odnośnik, odkryjesz inne pomocne treści.
Następnie petent otrzymuje darmową poradę oraz musi uiścić opłatę sądową. Następnie adwokat kontroluje formularz. W razie konieczności adwokat nanosi poprawki, tak by roszczenia były oczywiste i e-Sąd wydał nakaz zapłaty w żądanej wysokości. Potem adwokat wnosi e-pozew do e-Sądu oraz prowadzi postępowanie. Sąd rozpatruje pozew, a odbiorca o każdej zmianie w sprawie jest na bieżąco informowany.Po egzekucji komorniczej petent odzyskuje 100% zasądzonej kwoty, 100% odsetek oraz całość opłaty sądowej.