Czy istnieje sposobność posiadania bankowego konta bez specjalnych opłat?

Konto w placówce bankowej
Dziś jest tak duża konkurencja wśród placówek bankowych, że trzeba naprawdę dobrej oferty, by przyszedł do nas klient. Dlatego banki bardzo się starają. Do swoich ofert dorzucili opcje: konto bankowe bez opłat. Można stwierdzić, że we wszystkich bankach śmiało można pytać o takie konto. Oczywiście bywają koszty ukryte i konto bez kosztów jest tylko w nazwie, ale to zależy, do którego banku pójdziemy. Musimy pamiętać, że jeżeli nie pasuje nam oferta jakiejś placówki bankowej, to zawsze można iść w inne miejsce. W dzisiejszych czasach w każdym mniejszym i większym mieście jest kilka banków. Sprawdźmy ich propozycje i dopiero podejmijmy decyzje. Nie róbmy czegoś pod wpływem intuicyjnego przeczucia. Wiemy, że konto da się szybko zamknąć, ale wszędzie trzeba zmieniać informacje dotyczącą numeru konta bankowego. A bywa to dość uciążliwe, zwłaszcza, że numery kont w Polsce są bardzo długie. Dodatkowo będziemy musieli znowu tworzyć zlecenia stałe. Dlatego dobrze sprawdźmy, która propozycja związana z kontem okaże się dla nas tą najwłaściwszą.
Bankomaty są wszędzie

Gotówka na opłaty

Autor: eFile.com
Źródło: http://www.flickr.com

Nie dziwi nas to, że są bezpłatne konta bankowe bez opłat, jednak, jeśli chodzi o bezpłatne bankomaty, to nadal bywamy tym zdziwieni. Oczywiście mamy bezpłatne bankomaty, ale tylko te, które należą do banku, w którym mamy konto. Za korzystanie z pozostałych bankomatów trzeba płacić prowizje. Ale są takie banki, które dają możliwość korzystania ze wszystkich bankomatów za darmo. To bardzo dobra opcja szczególnie, jeżeli często korzystamy z bankomatów.

Gdy będziesz potrzebować dodatkowego tekstu odnoszącego się do tej kwestii, kliknij, a znajdziesz więcej pomocy tutaj (https://www.graulaw.eu/prawo-patentowe-i-prawo-wzorow-uzytkowych/). One również będą użyteczne!

Oczywiście lepiej byłoby gdyby parę lat temu ta opcja była bardziej powszechna, bo dziś w ogromie sklepów po prostu można zapłacić kartą, a pieniądze z bankomatów wyciągamy rzadziej niż to miało miejsce jeszcze jakieś sześć lat temu. Dziś bez karty kredytowej ciężko funkcjonować. Musimy mieć przy sobie ten plastik, żeby wybrać pieniądze z bankomatu, czy też zapłacić w sklepie. To ogromne udogodnienie, gdy nie lubimy nosić przy sobie zbyt dużo pieniędzy. A gdy bank zdecydował, że do danego konta każdy bankomat jest bezpłatny to nadal działa to na klientów niczym lep na muchy, zwłaszcza dla tych, którzy dużo podróżują i nie mają czasu w nieznanym miejscu szukać bankomatu należącego do konkretnej placówki.