O harmonii ciała i intelektu, czyli w jaki sposób kreatywnie, a także skutecznie podnieść efektywność własnych pracowników

O równowadze między pracą a prywatną sferą życia dość dużo się ostatnimi laty mówi i słyszy. Menedżerowie niektórych koncernów i małych rodzinnych firm idą krok naprzód i nie prowadzą jałowych dywagacji, lecz wprowadzają w czyn rady specjalistów. O tym, że nawet przeciętny pracownik jest najważniejszy, wiemy od przynajmniej kilku lat, sęk jednak w tym, by odpowiednio zadbać zarówno o równowagę pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym, jak i o to, aby każdy pracownik miał zapewnione dodatkowe korzyści.

praca biurowa

Autor: Savoir-faire Linux
Źródło: http://www.flickr.com

Z tego powodu referentki, doświadczone kadrowe czy programiści mogą brać udział np. w bezpłatnych kursach, wyjazdach integracyjnych bądź okolicznościowych imprezach. W obecnych czasach niełatwo o moment odpoczynku. Jeżeli ktoś ma naprawdę stresująca pracę, to tym bardziej powinien znaleźć choćby te pół godziny dziennie, żeby się odprężyć. Jednakże po powrocie do domu nie zawsze znajdzie się czas na parominutowy spacer lub lekturę świetnego kryminału. Z tego powodu najrozsądniejszym rozwiązaniem zdaje się być zapewnienie pracownikowi chwili relaksu w… pracy.http://eena.pl/ eena.plNa przykład, na rynku już funkcjonują placówki, które proponują masaż biurowy. Chociaż niektórzy uważają, że zapraszanie masażysty do miejsca pracy jest sporą przesadą lub nawet ekscesem, to jednocześnie należy pamiętać, że doceniany i odprężony pracownik jest o dużo bardziej zmotywowany, a także ma więcej niekonwencjonalnych pomysłów. Corporate wellness (polecamy zobaczyć) to określenie na razie mało znane polskim pracodawcom. Zresztą niektórzy prezesi są za bardzo oszczędni i na ten cel pieniędzy wcale wydawać nie planują. Tymczasem jeśli podwładny rzadko choruje, to równocześnie nie bierze L4 – zresztą jak dowodzą specjaliści, zredagowanie i wprowadzenie planu prozdrowotnego może przynieść dużo innych korzyści.

masaż

Źródło: pixabay

A w końcu nie trzeba bynajmniej decydować się od razu na masaż biurowy – sprawdź szczegóły na lub stałą współpracę z ekskluzywnym ośrodkiem spa. Można natomiast pomalutku zacząć wprowadzać mało rewolucyjne zmiany. Przykładowo, meble biurowe (Liberty – artykuły biurowe wrocław) nie w każdym przypadku są odpowiednio dopasowane do potrzeb zatrudnionych czterdziestolatek, zatem gdy któraś z pań narzeka na ból krzyża, to warto zamówić dla niej komfortowe krzesło obrotowe bądź choćby biurko z regulacją.