Kulturowe wpływy na miarę naszych czasów. Jakie są i dlaczego się tworzą? Czy zawsze istniały?

Odnaleźć się w dzisiejszej rzeczywistości to nie lada wyczyn. W każdym, najbardziej niepozornym miejscu spotkać jesteśmy w stanie znak zapytania, jaki będzie nas zadziwiał jeszcze nie jeden raz. Nie istniejemy w zamknięciu, więc te okoliczności będą na porządku dziennym. Nie żyjemy za murem, jak w czasach komuny, więc zwyczaje, kultura i inne zjawiska będą przenikać na nasze podwórko. Nie powinniśmy się przed tym bronić, ponieważ jesteśmy w stanie na tym zyskać. Wszystkie państwa bowiem lepiej się rozwijają, jeśli umożliwiają mieć swoje zdanie, oczywiście w granicach rozsądku.

Jeśli chodzi o dominującą kulturę w dzisiejszych czasach, to jest nią z pewnością kultura korporacji. Terminy jak service desk (strona www) czy outsourcing it, są czymś zwyczajnym w każdej wielkiej, globalnej korporacji. Te słowa jak znaki, jak wytrychy do innego świata, stają się konkretnymi drogowskazami dla rzeszy zatrudnionych osób w takich miejscach. Umożliwiają lepsze poznanie miejsca, w jakim pracują, jego obyczajów i kultury.

To w sumie normalne, że zawsze są tego typu kulturowe zjawiska.

Napisaliśmy dla Ciebie niezwykle interesujący artykuł, więc nie zwlekaj dłużej tylko odwiedź nas (www.ogrodzenia-betonowe.waw.pl/), a z pewnością odnajdziesz ciekawe informacje na omawiany temat.

Zresztą język angielski i kultura korporacyjna to w dzisiejszych czasach standardowe zjawisko, nie można bronić się przed tym jak opętani wymachując rękami. Przed latami dziewięćdziesiątymi mieliśmy inną kulturę, radziecką, więc musieliśmy znać rosyjski. Kto nie – w serwisie – znał, ten albo nie piastował jakiegoś istotnego stanowiska, albo zwyczajnie nie chodził do szkoły. Jest jeszcze jedna teoria, kto nie znał, ten świadomie nie chciał znać tego języka. Obecnie przed angielskim tak się nie wzbraniamy, bo nie jest on nam narzucony, ale musimy go znać. W każdych czasach odnajdziemy więc taki jakby nacisk, miękki przymus, iż należy coś znać, żeby odnaleźć się w rzeczywistości.

Zdalna praca programisty

Autor: pixabay.com
Źródło: pixabay.com

Możemy to zaakceptować jeszcze z innych powodów. Właściwie nauka obcego języka. to w końcu nowa umiejętność, jaką warto poznać. Pomyślmy jakbyśmy robili to dla własnego rozwoju, a nie dla jakiegoś odgórnego planu. W takiej sytuacji taka nauka jest bardziej przyjemna i na pewno bardziej owocna. Może też być ciekawym doświadczeniem, poznawanie nowej kultury przyswajając język obcy, ale na swój sposób bez nakazu i narzuconej metody. Takie coś na pewno korzystniej zadziała niż wszystkie lekcje, jakie wkuwamy „na blachę”.