Jaka reklama outdoorowa jest najbardziej skuteczna?

Na sukces jakiegokolwiek przedsięwzięcia, oprócz rzetelnego dopełniania założonego planu biznesowego, gigantyczny wpływ ma skutecznie uskuteczniona kampania marketingowa. Nie od dziś wiadomo, iż dobra reklama to dźwignia handlu, zaś rozpoznawalność marki proponującej konkretną usługę czy asortyment produktów jest równie istotna (a może nawet istotniejsza), jak przygotowana przez nią oferta.

reklama zewnętrzna

Autor: Andy Atzert
Źródło: http://www.flickr.com
W zależności od zapotrzebowania – typu reklamowanej usługi, wyrobu albo koncepcji, grupy docelowej, oczekiwanych rezultatów, zasięgu prowadzonej kampanii jak też środków którymi dysponuje zleceniodawca, można wybrać spośród bardzo wielu środków przekaz. Reklama typu outdoor wykorzystuje rozmaitego typu nośniki ulokowane w szeroko pojętej przestrzeni publicznej. Jego plusem jest przede wszystkim niezmiernie szeroki zasięg, zarówno przestrzenny, jak również czasowy, i możliwość dość dokładnego sprecyzowania docelowej grupy adresatów.

Jednym z najczęściej wybieranych rodzajów nośników reklamy typu outdoor jest szyld. Łączony przez większość z nas z mało ciekawymi powierzchniami reklamowymi, ulokowanymi w większości wypadków przy głównych szlakach komunikacyjnych, w rzeczywistości umożliwia przeprowadzenie zapadającej głęboko w pamięć kampanii reklamowej, za względnie niewielką sumę. Jaki zatem powinien być skuteczny szyld? Podstawową wytyczną, uwzględniającą wzrokowy charakter percepcji eksponowanych danych, jest przekazanie jak największej ilości treści przy użyciu jak najmniejszej ilości słów – https://reklamywiktor.pl/kasetony/ się dość prędko (auto, komunikacja miejska) i nie są w stanie zapamiętać długiego napisu, umieszczonego na szyldzie. Przykuwające wzrok hasło a także właściwa, jednoznacznie kojarząca się z przekazem fotografia albo grafika muszą przyciągnąć uwagę konsumenta po czym ośmielić go do „pójścia za tropem”. Zadaniem tej formy reklamy jest nie tyle sprzedaż przedstawianej oferty, ile budowanie konkretnego wizerunku danej marki.

szyld

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Skuteczność szyldów powiązana jest również ich lokalizacją jak też jakością wykonania. Szyldy Nowy Sącz prezentując reklamę skierowaną do wybranej grupy odbiorców, mogą zostać usytuowane w pobliżu miejsc przeważnie przez nich uczęszczanych – na przykład reklama wyrobów dla dzieci musi znajdować się w sąsiedztwie szkół podstawowych. Kolejną odmianą reklamy typu outdoor są reklamy w Nowym Sączu podobnie jak inne większe miasta jest pełna tego typu reklam .

https://reklamywiktor.pl/