Praca jako pracownik ochrony – potrzebne wyższe wykształcenie? Jakie predyspozycje musi posiadać ochroniarz?

Praca jako pracownik ochrony nie jest pracą do której potrzeba wyższego wykształcenia – by zostać zatrudnionym w tej branży starczy na ogół jedynie skończyć szkołę średnią, często nie potrzeba choćby mieć zdanej matury. Nie trzeba również ukończyć szkoły ochroniarskiej, wystarczy szkolenie. Jest jednak masa innych determinantów, które potrzeba dopełnić.

praca ochroniarza

Autor: KSAF AGH Krakowska Studencka Agencja Fotograficzna AGH
Źródło: http://www.flickr.com

Głównie należy nie zapominać, iż robota w branży ochroniarskiej jest robotą dla ludzi, którzy charakteryzują się doskonałą formą fizyczną. Pracownicy ochrony to osoby szczególnie wykazujące się wysoką siłą fizyczną połączoną z prędkością i zręcznością.

Dodatkowym atutem przy podejmowaniu tego rodzaju roboty jest posiadanie dokumentów świadczących, że dana osoba zakończyła trening w jakiejś placówce walki (na przykład karate, taekwondo) albo szkole samoobrony (np. krav maga, kick boxing). Trzeba również mieć certyfikat o umiejętności posługiwania się bronią – jej typ jest uzależniony od rodzaju branej pracy. Konieczna jest też niekaralność.

Osoba, która chce wziąć robotę w firmie ochroniarskiej musi też posiadać pewnego rodzaju predyspozycje psychologiczne: musi posiadać wysoką odporność na stres, dawać sobie radę z rozwiązywaniem sytuacji konfliktowych i posiadać dobrą koordynację oko-ręka. Trzeba też dalece rozwiniętą intuicję i szybkość analizowania, by dosyć prędko spostrzec możliwe źródło zagrożenia dla osoby bądź mienia, które agent ochrony musi ochraniać.

Praca w Patron Service sp. z o.o. jako pracownik ochrony jest także fuchą dla osób, które znają przepisy o ochronie osób i mienia.

Przygotowaliśmy dla Ciebie niezwykle ciekawy artykuł, więc nie czekaj dłużej tylko odwiedź nas (https://twojprawnik.net/), a z pewnością odnajdziesz ciekawe informacje na opisywany temat.

Sprawdzeniem, czy konkretna osoba ubiegająca się o pracę na takim stanowisku zna przepisy zajmuje się Wojewódzka Komenda Policji, która podpisuje adekwatny papier na podstawie którego można mówić, że konkretna osoba jest legitymizowanym pracownikiem ochrony i bez problemu może podjąć robotę w tym profesji. Lecz są 2 stopnie legitymizowania.

pieniądze

Autor: kstudenta
Źródło: http://www.sxc.hu

Łatwiej jest uzyskać licencję pracownika 1 stopnia głównie przez ilość uprawnień – pracownik ten, w przeciwieństwie do ochroniarza posiadającego licencję 2 stopnia, nie jest uprawniony do opracowywania planów ochrony oraz bycia nadzorcą nad zespołami ochroniarzy. By Dostać licencję stopnia 2 nie trzeba posiadać najpierw licencji I stopnia, ale za kurs, który przygotowuje do dodatkowego egzaminu by dostać ten stopień, trzeba zapłacić nieco więcej o około 2000 zł.

Praca jako pracownik ochrony to fucha, za którą przeciętnie zarabia się miesięcznie od 2000 do czterech tysięcy złotych brutto, aczkolwiek bardziej wykwalifikowani, np. pracownicy ochrony posiadający licencję 2 stopnia albo też długoletnie doświadczenie, mają możliwość zarobić miesięcznie nawet 7 tysięcy złotych „na rękę”.