Usprawnij swoją firmę na lepsze-modernizacja inwentaryzacji

INWENTARYZACJA- całość czynności rachunkowych dążących do przygotowania dokładnego spisu z natury części majątkowych i źródeł ich pochodzenia na sprecyzowany termin. Polega ona na określeniu przy użyciu spisu faktycznego stanu wszystkich rzeczowych oraz pieniężnych części majątkowych, jak również wyjaśnienie różnic pomiędzy stanem wynikłym w czasie inwentaryzacji (rzeczywistym) a stanem wynikającym z ewidencji księgowej. Powszechnie inwentaryzacja określana jest koszmarem większej części przedsiębiorstw. Na szczęście jest jeden sposób, który może ułatwić życie odpowiedzialnym za nią pracownikom i wyeliminować ewentualne błędy, które mogą zostać źródłem późniejszych komplikacji- właściwy program inwentaryzujący.

Inwentaryzacja elektroniczna

kalkulator

Autor: Phillip
Źródło: http://www.flickr.com/photos/phillip/345829246/

Program do inwentaryzacji to rozwiązanie dla wszystkich przedsiębiorców chcących zmienić ten uciążliwy i czasochłonny proces w coś nieskomplikowanego , a nawet przyjemnego. Zastosowanie technologii identyfikacji z zastosowaniem kodów kreskowych umieszczonych na samoprzylepnych karteczkach skraca czas przeprowadzenia procesu inwentaryzacyjnego co najmniej o połowę. Porównanie treści spisu z natury z zawartością bazy danych przeprowadzana jest automatycznie. Kiedy potrzebna jest inwentaryzacja program taki umożliwia szybkie i przejrzyste rejestrowanie środków trwałych przedsiębiorstwa oraz nie pozwala na jakiekolwiek pomyłki. Jedyne, czego wymaga się od pracowników to ulokowanie naklejek i następnie sczytanie kodów.

Gdzie szukać takiego oprogramowania?

Eurocom Racer

Autor: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl

Dobry program do inwentaryzacji najłatwiej znaleźć przez Internet. Starczy wpisać w wyszukiwarkę właściwą frazę, na przykład: środki trwałehttp://www.ewidencjamajatku.pl/ryzacja program i już po kilku chwilach wyświetlają nam się adresy do odpowiednich portali internetowych. Do wyboru będziemy mieli systemy nieodpłatne oraz płatne.

Interesują Cię opisane tu artykuły? Jeśli tak, to super – dajemy również dla Ciebie dostęp ekstra do nowej strony.

To, które spomiędzy nich wybierzemy, to sprawa indywidualna, ale pamiętajmy, iż chodzi tu o nasze pieniądze, o rozwój i stan naszego przedsiębiorstwa, a tego typu oszczędności nie często mają pożądane konsekwencje.