Skąd małe spółki są w stanie pozyskać kapitał?

W Polsce funkcjonuje duża liczba małych spółek. Spółki, które dopiero zaczynają działalność mogą posiadać kłopoty z zyskaniem funduszy na ich rozwinięcie. Skąd mogą je uzyskać?

Z pomocą w zyskaniu funduszy przez małe, idealnie funkcjonujące spółki są w stanie starać się o fundusze pochodzące z niezwykle zróżnicowanych źródeł. To z myślą o takich firmach powstał tak naprawdę fundusz Venture Capital. Wspomniany fundusz Venture Capital pozwala uzyskać duży kapitał na dalsze działanie spółki. Ceną za dofinansowanie jest jednak odstąpienie funduszowi nawet pięćdziesięciu procent udziałów w spółce. Dowiedz się więcej tutaj:

biznes, biznesmani

Autor: Congres in Beeld
Źródło: http://www.flickr.com

Młode, czyli niedawno powstałe spółki naprawdę często są zafascynowane wejściem na rynek New Connect.więcej na ten temat (raczynski-kancelaria.pl/)Wielu początkujących prezesów tego rodzaju spółek zadaje sobie jednak pytanie: jak wejść na Newconnect? Odpowiedź na pytanie: jak wejść na Newconnect jest prosta, ponieważ wejście na ten rynek jest związane jedynie przygotowania prospektu emisyjnego, który musi zostać zatwierdzony przez Komisję Nadzoru Finansowego. Należy również zadbać o najlepszą promocję danej spółki- wejście na newconnect.

Na rynku NewConnect najczęściej notowane są spółki, które działają w branżach powiązanych z najbardziej nowoczesnymi technologiami. Także funduszem venture capital coraz częściej interesują się spółki powiązane z tymi technologiami. O zyskanie kapitału ubiegają się więc firmy zajmujące się biotechnologią, informatyką, Internetem i telekomunikacją. Tak naprawdę pośród spółek zafascynowanych funduszem venture capital nie brak oczywiście i takich, które działają w bardziej normalnym rejonie. Wchodząc na rynek NewConnect spółki są w stanie liczyć na pomoc ze strony najlepszych doradców.

pieniądze

Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com
Dla wielu mniejszych spółek wejście na rynek NewConnect lub fundusz venture capital to właściwa szansa zyskania funduszy. Takiego rodzaju spółki oczywiście często napotykają trudności, jeśli interesują ich kredyty bankowe. Banki naprawdę ostrożnie podchodzą do takich spółek, niechętnie udzielają im zobowiązań terminowych obawiając się zbyt potężnego ryzyka. Z tego powodu zainteresowanie obiema opcjami uzyskania środków na rozwój spółki jest bardzo duże- fundusze venture capital.