Budujmy wizerunek naszej firmy

Marketing społecznościowy robi w ciągu ostatnich dwóch lat oszałamiającą karierę. Każdy liczący się polityk ma obecnie aktywne konto na facebooku i/lub Twiterze, z dobrodziejstw sieci korzystają też urzędy i jednostki publiczne, takie jak domy kultury, kluby, muzea, uczelnie.

w sieci

Autor: Highways Agency
Źródło: http://www.flickr.com

Nikogo już nie dziwią filmy promocyjne na portalu youtube, konkursy czy nietypowe akcje i eventy. Jeśli tego typu instytucje – które uważamy często za sztywne i posagowe – działają już aktywnie w sieci, właściciele małych lub większych firm nie mogą sobie pozwolić na obojętność wobec tego typu działań, nawet jeśli nie zajmują się sprzedażą internetową swoich produktów.

Działalność promocyjna to bowiem nie tylko marketing, który możemy przeliczyć na wymierne zyski, ale również public relations – wszelkiego typu działania wizerunkowe, budujące pozycję firmy na rynku , których wynikiem jest to, że staje się ona wiarygodna. Globalna Sieć jest doskonałym narzędziem działań PR-owych, gdyż w wielu wypadkach są one bezkosztowe.

Wystarczy tylko starcie skorzystać z pomocy specjalistów, by potem samodzielnie, lecz z rozmysłem, budować swój wizerunek dzięki sieci. Dobra agencja interaktywna stworzy nam fanpage na facebooku, który możemy już prowadzić na własną rękę, chyba że nie mamy odpowiednich zasobów kadrowych. Koszty, jakie miesięcznie zapłacimy tego typu agencji za powadzenie naszego funpage’a, są jednak niższe niż koszty osobowe osobnego specjalisty ds. PR-u.

Algorytm Panda i Pingwin, pozycjonowanie

Autor: Artefakt Sp. z o.o.
Źródło: Artefakt Sp. z o.o.

Poza tym istotną przestrzenią działań powinna być nowoczesna strona WWW firmy, będąca nadrzędna wobec działań facebookowych, które z reguły są bardziej lekkie, humorystyczne i wolne od marketingowej propagandy. Dlatego dobra agencja social media doradzi nam, by wszelkiego typu akcje promocyjne prowadzić raczej na naszej stronie internetowej, a facebook uczynić strefą przeznaczoną na integrację ze społecznością, ciekawostki, spoty i zdjęcia.

Aby odnaleźć profesjonalna agencję interaktywną, np. we Wrocławiu powinniśmy wklepać w wyszukiwarkę internetową frazę strony www wrocław lub agencja social media Wrocław – opinie o Artefakt (opinie o Artefakt). Porównajmy oferty firm, skupiając się na ich portfolio i zdobytych klientach. Nawet gdy nasza sprzedaż nie ruszy z kopyta, na pewno wzmocnimy wizerunek naszej firmy i sprawimy, że stanie się ona bardziej rozpoznawalna na rynku.