Zeznanie PIT – dobrze jest skorzystać z darmowego programu

Człowiek chętnie ułatwia sobie egzystencję, kreując programy oraz urządzenia, które pomagają w codziennych obowiązkach. Rachunkowość to coś, co wprawia w przerażenie znaczną część społeczeństwa, kiedy zatem nadchodzi termin, w którym trzeba rozliczyć PIT za poprzedni rok, wielu ludzi dopada panika.

Jeżeli nie mamy pojęcia, jak rozliczyć PIT, nie trzeba od razu zgłaszać się do biura rachunkowego i domagać się pomocy, za którą przyjdzie nam niemało zapłacić. Na rynku dostępne są różnego rodzaju programy, które pomagają w krótkim czasie oraz prawidłowo wypełnić dokumenty. Trzeba jedynie posiadać wymagane informacje, a program sam podpowie nam, w które miejsca trzeba wpisać konkretne wartości.

Ponadto, nie musimy ślęczeć nad kalkulatorem, ponieważ program sam wprowadza wyniki obliczeń w przeznaczone do tego pola. Dzięki korzystaniu z tego rodzaju rozwiązania nie musimy się stresować, że coś źle obliczymy i że będziemy zmuszeni składać wyjaśnienia w Urzędzie Skarbowym. Sporo osób skorzystało ze zdobyczy techniki, wypełniając PIT za 2014 przy pomocy darmowych aplikacji, istniejących w sieci – rozliczenia. To prosty sposób na zrealizowanie niezbędnych formalności oraz znaczny komfort psychiczny, który pozwala nie przejmować się, iż wysłana deklaracja zawiera jakieś nieprawidłowości.https://www.pitprojekt.pl/pit-elektronicznie/ pit projekt

Pity przechowywane w archiwum

Autor: Ian Lamont
Źródło: http://www.flickr.com

Ten, kto wypełniał przy użyciu oprogramowania PIT (zobacz program do rozliczania pitów) za 2014, doskonale zdaje sobie sprawę, że program jest przeznaczony zarówno do przekazywania deklaracji w formie tradycyjnej, papierowej, jak i do przesłania pliku drogą elektroniczną. To wyjątkowo wygodne rozwiązanie. Nawet, jeśli składamy PIT do Urzędu Skarbowego, nie musimy wypełniać druków, co dotąd było dość czasochłonne, ponieważ w druk należy wprowadzić wiele informacji.

Warto zatrzymać kopię wypełnionego formularza na kolejny rok, ponieważ żeby móc rozliczyć się z Urzędem Skarbowym drogą elektroniczną, należy w ramach weryfikacji wprowadzić dane podatkowe z poprzedniego roku rozliczeniowego. Pamiętajmy, że jeśli wysyłamy PIT drogą internetową – informacje dla emeryta i rencisty – nie powinniśmy zostawiać tego na ostatni moment. Serwery są wtedy przeciążone i złożenie deklaracji może się okazać trudne, lub nawet niemożliwe. Lepiej zaoszczędzić sobie stresów, załatwiając formalności z odpowiednim wyprzedzeniem. Użycie programu do rozliczania PIT sprawi, iż wypełnienie formularza zajmie nam tylko chwilę.