Blog internetowy – dobry biznes?

Internet zrewolucjonizował nasze życie, co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Okres lat dziewięćdziesiątych wydaje się w tym pojmowaniu naprawdę odległy. dowiadywaliśmy się z telewizji i gazet, nie było własnych internetowych mediów|. Dzisiaj zaś każdy może mieć blog lub kanał video i dotrzeć tym sposobem do szerszego grona ludzi. Wiele osób już z tej możliwości skorzystało a to pozwala zarabiać im konkretne pieniądze.

O czym można pisać na blogu, o jakich sprawach można mówić na własnym kanale video. Odpowiedź jest jednoznaczna. Właściwie o każdej rzeczy. Dosłownie, nie ma tutaj ograniczeń. Najlepiej sobie jednakowoż radzą blogi, na jakich podejmuje się temat szeroko pojętej mody. Czyli porady (zobacz jak założyć firmę jednoosobową), jak się ubrać, jak to zrobić, żeby modnie się prezentować, co jest w konkretnym okresie trendy i dlaczego nie warto ubierać niektórych ciuchów.

Adres url

Autor: Descrier
Źródło: http://www.flickr.com

Trafnym przykładem w tej dziedzinie jest blog Kasi Tusk. Faktem jest, że dzięki znanej marce nie musiała ona starać się o reklamę, gdyż każdy chciał sprawdzić co ta „Tuskowa” tam tworzy, jednak patrząc na stałych i wiernych fanów i osoby korzystające z tego bloga, powinniśmy przyznać, iż ten blog się po prostu obronił.

Jeśli mówimy o kanałach video to właściwie szeroko pojęta kwestia dobrego wyglądu. Wiele młodych dziewczyn prezentuje tam na przykład solidny szampon (oferta) lub brylantynę, solidną odżywkę czy interesujący makijaż. Dostrzegły to korporacje, które zajmują się produkcją tychże produktów i aktualnie w zamian za dobrą, zaufaną reklamę na tego typu videoblogu (zreferowanie konkretnego produktu, raczej przychylnie) taka blogerka otrzymuje albo sam produkt, albo nawet pieniądze.

Bardzo znane są blogi eksperckie, najczęściej które najczęściej dotyczą nowych mediów, ale nie tylko. Chwaleni są blogerzy i videoblogerzy, którzy podejmują temat nowych technologii. Dostają od różnych firm ,na przykład, do przetestowania jakiś nowoczesny sprzęt i recenzują je, wymieniając po kolei zalety i wady. Bardzo dobrze sobie radzą videoblogerzy, którzy tworzą swoje programy rozrywkowe czy satyryczne. Przykładowo, jest jeden gość, który ucieka przed policjantami lub jeździ na tyłach tramwaju, i to oczywiście wszystko rejestruje, aby później zaprezentować to w Sieci. Następny zaczepia ludzi na ulicach zadając bardzo głupie pytania. Ludzie to oglądają, gdyż jest to darmowa i śmieszna rozrywka, a że głupia, no tak jest dość idiotyczna, lecz czy zawsze trzeba oglądać poważne programy?