Kurtyny bezpieczeństwa gwarantują zarówno bezpieczeństwo, jak i w przemysłowym środowisku sporą wydajność urządzeń

W przypadku kluczowych zadań w branży przemysłowej, jak również podczas ważnych akcji ochronnych najistotniejsze zadanie odgrywa bezpieczeństwo osób i rzeczy. W tym zakresie stosuje się skuteczne rozwiązania, jakich pierwszorzędnym zadaniem jest pełna kontrola i zapewnienie bezpieczeństwa do momentu wyeliminowania zagrożenia. Najnowocześniejszymi rozwiązaniami w tym obszarze są na pewno optyczne kurtyny bezpieczeństwa.

Hala magazynowa

Autor: Sonny Abesamis
Źródło: http://www.flickr.com
Kurtyna bezpieczeństwa, jak można się domyśleć z nazwy, ma służyć zabezpieczeniu miejsca i mienia przed występowaniem niebezpiecznych sytuacji. Kurtyna taka jest wystawiona „na pierwszej linii” i musi na czas alarmować o istnieniu niebezpieczeństwa. Kurtyny ekurtyny kurtyny pcv bezpieczeństwa mogą przybierać różną formę. Jednym z prostszych przykładów jest użycie fotoradarów jako kurtyny bezpieczeństwa na szosie. Tego typu „zabezpieczenie” nie działa jednakże bezpośrednio tylko pośrednio. Istnieją natomiast zabezpieczenia, bezpośrednio zabezpieczające mienie i informujące o pojawieniu się zagrożenia. Najbardziej znanymi są wymienione już optyczne kurtyny bezpieczeństwa.

Kurtyny o których mowa gwarantują bezpieczeństwo zarówno ludzi, jak i w warunkach przemysłowych dużą wydajność maszyn i urządzeń. Chodzi o tego typu gałęzie produkcji, jak motoryzacja, opakowalnictwo, czy przemysł obrabiarkowy. Kurtyny spełniają w tym zakresie wiele kluczowych funkcji: zabezpieczającą, alarmującą, informacyjną, wykrywającą (np. wykrywanie palców). Za ich pomocą praca przebiega sprawniej, jest bardziej wydajna, a równocześnie zapewnione zostaje istotne w każdym środowisku pracy bezpieczeństwo >> bezpieczeństwo funkcjonalne.

Hala produkcyjna

Autor: U.S. Army Corps of Engineers
Źródło: http://www.flickr.com
Kurtyny o jakich mowa posiadają na ogół małe rozmiary i łatwo je zamontować. Równocześnie ich cena jest względnie niska biorąc pod uwagę jakość jaką zapewniają. Gwarantują także oszczędność czasu, bowiem po zainstalowaniu działają automatycznie. Najczęściej nie wymagają żadnej konfiguracji, działając w oparciu o optymalne ustawienia. Jeżeli więc poszukujemy nowoczesnych rozwiązań technologicznych gwarantujących bezpieczeństwo, które są odpowiednio wydajne i produktywne, warto zapoznać się z ofertą firm oferujących optyczne kurtyny bezpieczeństwa.