Jaka stoi przed nami przyszłość i czy powinniśmy się jej bać

Medycyna rozwija się w niespodziewanym tempie. To, co dziś zdaje się nieosiągalne, jutro właściwie bez problemu wchodzi w życie.
Złożone zagadnienia fizyko-chemiczne bywają udręką wielu osób w wieku szkolnym.

szkolenie

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com
Właściwie dopiero na późniejszym etapie stajemy się świadomi jak mocno taka wiedza może nam się przydać.

Jeżeli pasjonuje Cię takie zagadnienie, kliknij tutaj i zdobądź więcej info. Dobrze jest zbadać omawiany w tym miejscu temat dokładniej.

Prawo chemiczne, które w czasach szkolnych musieliśmy mieć zawsze w głowie, teraz z trudem jesteśmy w stanie sobie przypomnieć. A jednak są osoby, które postrzegają ten fakt całkiem inaczej. Zaliczają się do nich chemicy z dyplomami i wszelcy pracownicy ośrodków naukowo-badawczych. Osiągnięcia w tej dziedzinie zdają się być znaczące. Począwszy od jednego pojęcia, poprzez prawo chemiczne, do skomplikowanych sekwencji – i powstają wielkie teorie, które mają wpływ nie tylko na nasze życie, ale także na istnienie całego społeczeństwa. Progres nauki wprowadza nieustanne zmiany. Nie da się ich uniknąć, więc należy umiejętnie je kontrolować. Prawo chemiczne nie jest pojęciem, którego mamy podstawy się lękać, lecz spróbować go zrozumieć.

koncert

Źródło: http://www.morguefile.com/
Mieszkanie

Autor: Ben Heinrich
Źródło: http://www.flickr.com
Wiele gałęzi naukowych doświadcza swojego złotego wieku. Nowa wiedza pozwala nam łatwiej żyć, ale z drUGiej strony – pociąga za sobą liczne konsekwencje. Bezsprzecznie powinniśmy być otwarci na nowinki i przemiany.

Jednakże, do każdego typu rewolucji trzeba podchodzić trzeźwo mając na uwdze, że zawsze tam, gdzie mamy do czynienia z pieniędzmi, tam też występuje spore ryzyko. W związku z tym miejmy oczy zawsze szeroko otwarte.