Wypadek w pracy za granicą

Bardzo wielu Polaków na dzień dzisiejszy wyjeżdża w poszukiwaniu zatrudnienia za granicę. Jednym z najchętniej wybieranych terenów jest Anglia. Na dzień dzisiejszy w Anglii i Irlandii jest tak duża liczba Polaków, że są tam całe polskie dzielnice. Polacy organizują wyjazdy w większości przypadków w nadziei na lepsze zarobki niż w kraju. W sporej liczbie przypadków rzeczywiście udaje się uzyskać korzystne zatrudnienie. Oddzielną kwestią jest z kolei to, czy uda się jakąś część zarobków zaoszczędzić i przywieźć do kraju.

Wypadek

Autor: Contando Estrelas
Źródło: http://www.flickr.com
Jak wiadomo, w Wielkiej Brytanii są zupełnie odmienne prawa niż na terenie Polski. Ma to miejsce także w przypadku przepisów regulujących kwestie zatrudnienia. Obywatele Polski zatrudnieni na terenie Anglii tak samo jak inni ulegają niekiedy wypadkom. Rozmaite niemiłe i niebezpieczne wypadki mogą zdarzyć się w każdym zakładzie.

Ten sensowny serwis (https://eena.pl/) ma pokrewne dane na omawiany wątek. Obowiązkowo zobacz to teraz, ponieważ zdobyte informacje całkowicie Cię pochłoną.

Istnieje wiele źródeł informacji, w których można uzyskać wiedzę w kwestii działania w takich sytuacjach. Na przykład po wyszukaniu w Internecie hasła „wypadek w pracy uk” otrzymuje się wiele wyników z witryn o poradnikowych.

Przed wyruszeniem do pracy do innego kraju

Wyjeżdżając do jakiegoś kraju w celu znalezienia pracy na pierwszym miejscu trzeba pamiętać, by zapoznać się z wyprzedzeniem z obowiązującymi tam przepisami. Rzecz jasna nikt nie wymaga kompleksowej wiedzy na temat wszystkich przepisów. Dobrze jest jednak poznać tylko te przepisy, które będą osoby wyjeżdżającej dotyczyć. Mowa tu między innymi o prawie związanym z pracą, jak również z różnego rodzaju odszkodowaniami. Powinno się to uczynić w szczególności w sytuacji, gdy nie zna się języka w takim stopniu, by móc samodzielnie zadbać o swoje prawa na miejscu

Po wypadku

Gdy już wydarzy się wypadek w pracy, na pewno nie należy tego ukrywać. Wiele ludzi nie przyznaje się do tego, że zdarzył się wypadek, w wyniku czego potem niełatwo jest uzyskać odszkodowanie. W sytuacji takich wypadków, które nie ograniczają zdolności do ruchu i rozmawiania, należy w pierwszej kolejności powiadomić przełożonego. Niezwykle istotne jest otrzymanie pomocy lekarskiej. Pomoże to nie tylko w odzyskaniu sprawności lub zdiagnozowaniu urazu, ale również w uzyskaniu fachowej opinii na temat konsekwencji urazu. Odszkodowania Anglia zasądzane są raczej często, w szczególności jeśli uraz odniesiony jest wskutek zaniedbania zasad bezpieczeństwa przez danego pracodawcę.