Szansa na karierę w IT – zostań testerem oprogramowania. Zwróć uwagę, o czym należy wiedzieć?

Postęp jaki obserwujemy w ostatnich latach sprawia, iż jesteśmy w coraz większym stopniu podporządkowani nowym technologiom. W niemalże każdej dziedzinie naszego życia mamy styczność z oprogramowaniem, z komputerami bądź też nowoczesnymi telefonami. Wszystko to niesie ze sobą ciągle niemalejącą potrzebę na nowych specjalistów na rynku informatycznym. W dalszym ciągu potrzebni są deweloperzy, architekci oprogramowania ale i testerzy.

Przyjęło się

okno programisty

Autor: Linux Screenshots
Źródło: http://www.flickr.com

, że kariera inżyniera jakości aplikacji to najkrótsza i najłatwiejsza droga aby trafić do świata najnowszych technologii. W zasadzie ażeby zostać inżynierem jakości nie ma potrzeby kończyć politechniki. Niejednokrotnie firmy przyjmują na te stanowiska osoby bez kierunkowego wykształcenia lecz z właściwymi umiejętnościami. W każdym razie, zanim postanowimy obrać tę ścieżkę w rozwoju naszej kariery warto zanurzyć się w temat oraz zadać sobie pytanie, czy faktycznie ta praca jest dla nas właściwym rozwiązaniem. Jeśli jesteśmy konsekwentni, wytrwali, skoncentrowani na detalach oraz posiadamy smykałkę do nowych technologii to odpowiedź jest jak najbardziej twierdząca. Jako dodatek konieczny musimy sprawnie posługiwać się komputerem, znać podstawy wiedzy informatycznej, zaznajomić się z bazowymi materiałami z zakresu jakości oprogramowania. Jeśli nie mamy w ogóle doświadczenia, to należy wówczas pomyśleć o praktykach w konkretnej firmie

programiści

Autor: Kirsty Pitkin
Źródło: http://www.flickr.com

.

Kiedy będziemy poszukiwać zatrudnienia w tej profesji i wpiszemy w Google: “tester oprogramowania praca”, spostrzeżemy, że perspektywa sposobności znalezienia naprawdę interesującego nas przedsięwzięcia w firmie IT jest bardzo duża.

Opublikowany tekst Ci się podoba? To odwiedź serwis forsel finance Wrocław, a odnajdziesz większą ilość podobnych danych, które również będą interesujące.

Obecnie nie brakuje propozycji dla testerów oprogramowania – praca dla testera oprogramowania. Tym bardziej, iż przedsiębiorstwa zdają sobie sprawę jak kluczowa jest jakość w IT. Zwłaszcza w przypadku tworzenia systemów dla sektorów finansowych, bankowych bądź też dla sektora zdrowotnego.

Opłaca zapisać się na kurs przygotowawczy i przystąpić do egzaminu ISTQB. Dzięki czemu możemy uzyskać certyfikat, który jest uznawany przez wiele krajów na świecie. Jest to certyfikat testera oprogramowania na poziomie podstawowym.

Czy ta tematyka przyciągnęła Twoją uwagę? Jeśli tak, to dodatkowo zobacz ofertę (http://www.andragog.edu.pl/index.php/kierunki-studiow/9-kierunki/26-bibliotekoznawstwo), która odnosi się do omawianej kwestii, więc niewątpliwie też Cię zainteresuje.

Warto również stale śledzić wyniki w Internecie dla zapytań: “tester oprogramowani praca” (zobacz szczegóły) aby być stale w kontakcie z rynkiem zatrudnienia, jaki zawsze jest w stanie przedstawić nam coś ciekawego.