Kilka przydatnych informacji w temacie możliwości otwierania prawniczych kancelarii w Niemczech przez adwokatów z naszego kraju.

Jedną z ogromnych zalet, które przyniosła ze sobą Unia Europejska, jest możliwość otwierania swojej firmy we wszystkich krajach członkowskich. Rzecz jasna obowiązują tutaj liczne ograniczenia, regulacje i okresy przejściowe, lecz w większości przypadków jest to możliwe bez większych ograniczeń.

adwokat

Autor: Gage Skidmore
Źródło: http://www.flickr.com

Dotyczy to również adwokatów, którzy po wypełnieniu określonych procedur także mogą świadczyć swoje usługi w innych krajach. Szczególnie nasze kancelarie adwokackie chętnie spoglądają w kierunku naszego zachodniego sąsiada, to znaczy Niemiec. Należy przy tym rozróżnić tutaj dwie możliwości na świadczenie usług, czyli wykonywanie tego zawodu mając tam siedzibę kancelarii oraz jednorazowe zlecenia dla niemieckich klientów. Obie te możliwości regulowane będą przez przepisy naszych sąsiadów w oparciu o dyrektywy unijne. Jeśli chodzi o tę pierwszą opcję nasz radca prawny albo adwokat może wykonywać usługi na terenie Niemiec jedynie wtedy, jeżeli zostanie przyjęty do izby adwokackiej, w tym celu trzeba złożyć odpowiedni wniosek i wnieść stosowne opłaty.Przede wszystkim trzeba zacząć od tego, że chcąc działać u naszych sąsiadów należy mieć możliwość prowadzenia kancelarii adwokackiej w kraju, z jakiego się pochodzi.

prawo

Wiąże się to więc z odpowiednim wykształceniem, a także dopuszczeniem do pracy w zawodzie, z tego też powodu przykładowo aplikanci nie spełniają tego warunku.

Wręczamy Ci darmowe wejście (http://www.traple.pl/sektory-gospodarki/fmcg-retail/) do następnych artykułów, jeśli wpisy opracowane na tej witrynie szalenie Cię porwały. Zatem nie ociągaj się!

W przypadku polskich prawników posiadać oni muszą tytuł adwokata lub radcy prawnego. Jeśli będzie chodzić o radców, to zostało zadbane, żeby oni również mieli takie możliwości, gdyż mają takie same możliwości, co adwokaci. Co ważne, obowiązkiem prawników w Niemczech coroczne przedstawienie dokumentów potwierdzających uprawnienia o możliwości wykonywania zawodu, które należy okazać niemieckiej izbie adwokackiej. Kolejną formalnością jest, aby adwokat w Niemczech pochodzący z innego kraju był obywatelem jednego z krajów członkowskich albo Szwajcarii, konieczne będzie również ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, jakie należy wykupić przed rozpoczęciem działalności.