Zakupienie mieszkania to jedna z nielicznych rzeczy, które z reguły robi się tylko jeden raz w życiu

Jeżeli chcemy związać się z ukochaną osobą oraz rozpocząć odpowiedzialne życie, to z reguły chcemy mieszkać na swoim. Rozglądamy się wtedy za przeróżnymi wariantami nabycia swojego domu.
Nieważne czy kupujemy mieszkanie lub dom, najczęściej bierzemy na to kredyt.

UE

Autor: US Department of Education
Źródło: http://www.flickr.com
rozliczenia

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Koszty nieruchomości są w Polsce tak wysokie, że niestety niewielka grupa ludzi może sobie pozwolić na zakup domu za gotówkę. Jest to wydatek na całe życie, a kredyt często bywa brany nawet na 20 lat. Dlatego tak istotny zakup powinien być potwierdzony notarialnie. Notariusz weryfikuje wszelkie kwestie dotyczące mieszkania (ewentualne długi, dziedziców itd.) i jeżeli całość jest w porządku, to swym podpisem potwierdza nasz prawowity zakup. Notariusz akt poświadczenia dziedziczenia wzór wystawia również akt notarialny, który powinniśmy trzymać w zabezpieczonym miejscu. Mamy prawo wtedy świętować i już planować przeprowadzkę. Oczyma duszy już widzimy jak umeblujemy pokój dzienny i kącik dla maleństwa. Oczywiście usługi notariusza nie są bezpłatne. ceny za usługi bez kłopotu możemy wyszukać w internecie. Warto porównać ceny w kilku biurach, gdyż przepisy określają tylko cenę maksymalną, którą ma prawo narzucić notariusz za konkretne usługi. Cena minimalna zależy już od notariusza oraz konkurencji na rynku.

W każdym mieście jest biuro notariusza, a w większych metropoliach jest ich naprawdę sporo, wobec tego nie powinniśmy się martwić, że na umówienie spotkania będziemy zmuszeni sporo czekać.