Jeżeli planujesz przyjąć do pracy pracownika z Ukrainy, pozyskaj sobie dobre zaplecze!

W ciągu minionych miesięcy zauważa się w naszym kraju istotny wzrost napływu ludności zza wschodniej granicy. Z pewnością wiąże się to z sytuacją dyplomatyczną w tym państwie, a także z dążeniami zwłaszcza młodych ludzi do polepszenia swego życia.
Ludzie z Ukrainy stają się dla nas całkiem znaczną konkurencją w dziedzinie pracy.

wrocław

Autor: falkowata
Źródło: http://www.flickr.com

Tyczy się to w szczególności tych gałęzi, które nie potrzebują elitarnego przygotowania czy doświadczenia, np. sprzedaż, prace remontowo-budowlane. Wielu pracodawców łaskawym okiem spogląda na ciągnących ze Wschodu wykonawców i przyjmuje ich oficjalnie. Łączy się to niekiedy z potrzebą znajomości ukraińskiego, albowiem nie zawsze Ukraińcy posługują się polskim w wystarczającym stopniu. Do rozstrzygania codziennych kłopotów wystarczy najmowany doraźnie tłumacz języka ukraińskiego. Nie musi on mieć kompetencji w języku fachowym, chyba że przedsiębiorstwo tego potrzebuje; najczęściej wszelako wystarcza jego dotychczasowe doświadczenie.
psy

Autor: Heather
Źródło: http://www.flickr.com
Problem ukazuje się w momencie, kiedy dochodzi do antagonizmu potrzebującego rozwiązań urzędowych albo gdy zatrudniony oczekuje sygnowania umowy po ukraińsku czy zaakceptowania jego ukraińskiego dyplomu. Do takich zleceń jest wskazany tłumacz przysięgły języka ukraińskiego Warszawa takich specjalistów ma kilku. Podobnie sytuacja ma się w pozostałych metropoliach. W niekorzystnej pozycji znajdują się natomiast biznesmeni z mniejszych miasteczek, w których obecność usług tego typu tłumaczy jest minimalna.

Zawsze wolno jednak zawrzeć kontakt z Tłumaczem w sieci i w ten sposób powierzyć mu wykonanie tłumaczenia.

Przeczytaj, jakie informacje odnajdziesz pod tym hiperłączem. Na pewno będą niezwykle ciekawe oraz godne zainteresowania, co spowoduje, że często będziesz tu wracał.

Taka jest wartość porządnego pracownika.