Trzeba dbać o konsumenta

W każdej dziedzinie funkcjonuje sporo przedsiębiorstw z usług których ma szansę korzystać kontrahent, a co się z tym wiąże, kiedy na pewno pragniemy go przy sobie zachować, to należy dołożyć wielkich starań, aby nasza propozycja była dla niego naprawdę bardzo intratna oraz niesamowicie korzystna, dlatego właśnie jak najczęściej należy robić różnorakiego typu rabaty oraz nagrody.

Program lojalnościowy

Źródło: www.spiceupyourblog.com

Programy lojalnościowe można rozbudowywać

Jeżeli pragniemy nagradzać kontrahenta za to, iż robi sprawunki w naszej sieci, to zawsze mamy możliwość stworzyć programy lojalnościowe , które będą się wspierały na łapaniu rabatów i ich następnym zamienianiu na różnego typu fascynujące produkty. Oczywiście wartość produktów byłaby zróżnicowana, tak żeby kontrahent sam mógł zdecydować jak sporo rabatów pragnie uzbierać oraz co dokładnie chce od nas dostać. Przez to, że takie programy możemy wciąż rozszerzać, możemy być pewni, że klient zawsze wyszuka u nas coś fajnego, co powstrzyma go przed przejściem do konkurencji.Motywacja jest świetnym narzędziem

Kolejną formą, która ułatwia nam zainteresowanie i dalsze zatrzymanie klientów to przeróżnego rodzaju programy motywacyjne (Przybliż do swojej firmykonsumentów – Sprawdź jak to możliwe…), które przyjmują, iż kontrahent musi wydać daną kwotę, by móc używać z rabatów i promocji, które dla niego zrobiliśmy. Oczywiście te wartości mogą być przeróżne, mają szansę się przemieniać i co jakiś czas mają szansę się też zmieniać nagrody, nie mniej już nie raz pokazano, że taka forma przyciągania klientów jest najlepsza.

zniżka

Korzystajmy z tego co sprawdzone

Już dawno temu wykazano, że tymczasowe obniżki, przygarniają wyłącznie czasowych klientów, którzy raz wykonują zakupów w naszym sklepie, a w następnym tygodniu są już w innymi, gdzie pokazała się lepsza promocja.

Jeżeli zainteresował Cię ten tekst, sprawdź ten link – to naprawdę świetne opracowanie (http://www.efematic.pl/) tego tematu. Obowiązkowo to przeczytaj!

Mimo wszystko już od dłuższego czasu specjaliści od marketingu mówią, że programy opierające się na lojalności i motywowaniu przygarniają kontrahentów, którzy już zostają z konkretnym sklepem, ponieważ tylko robiąc w nim zakupy mogą zainkasować prezenty, a więc po co mieliby wędrować po innych marketach?