Może uruchomić własną kwiaciarnię?

Chociaż ciągle rosną w Polsce koszty prowadzenia biznesu, w szczególności czynsz i podatki, ciągle ci nieco obrotniejsi przedsiębiorcy doskonale wiedzą jak zarabiać kasę. Bo niby nierzadko uskarżamy się na polską gospodarkę, i tak można powiedzieć, że w większości przypadków jeżeli ktoś w prowadzenie własnego interesu wkłada dużo sił, zazwyczaj tak bardzo nie uskarża się na brak klienteli. I dlatego jeżeli jesteśmy tymi osobami, które sensownie podchodzą do tematu otworzenia swojego biznesu, z pewnością powinniśmy na poważnie pomyśleć o założeniu właśnie kwiaciarni!

bukiet kwiatów na stole
Dlaczego to właśnie kwiaciarnia sprawia, że mamy okazję wreszcie wybić się z własnym interesem? Cóż, bardzo dużym plusem posiadania kwiaciarni jest na pewno to, że choć konkurencja jest znacząca, to jednak na szczęście sytuacja jest taka, iż no przynajmniej nie musimy aż tak bardzo walczyć o klientów.

Masz chęć zobaczyć dodatkowe bogate w informacje artykuły? Jeśli tak, to zobacz ofertę na witrynie, która bez cienia wątpliwości posiada cenne dane!

Choćby z tego powodu, że zagraniczny kapitał tak jakby omija tę branżę. Oczywiście konsumenci mogą kupić artykuły florystyczne w supermarketach, ale i tak jeżeli planujemy kupić kwiatek na choćby Dzień Kobiet, w większości przypadków wybieramy kwiaciarnię rzadko.

Kto w szczególności powinien na serio pomyśleć o otworzeniu kwiaciarni? Bardzo ważne jest to, aby mieć umiejętności florystyczne – pewnie w ramach cięcia wydatków będziemy pracowali w kwiaciarni, a więc oprócz zwykłych biznesowych czynności będziemy także codziennie musieli doradzać zainteresowanym, przygotowywać bukiety, etc. Ale spokojnie – florystyka tak naprawdę jest dosyć prostą czynnością, chociaż początki bywają skomplikowane.

czerwone różę

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Jak zwiększyć przewagą nad własnymi konkurentami? Tania hurtownia florystyczna oraz najświeższe, lecz również sztuczne kwiaty jak najbardziej warto sprzedawać tak naprawdę nie tylko w swojej kwiaciarni, ale także przez Internet. Zatem jeśli jakiś człowiek mieszka w Gdyni albo Białymstoku, a chce sprezentować piękną różę własnej kobiecie, która w tym momencie jest w choćby Chorzowie, Wrocławiu, Ełku, etc., bez dwóch zdań mógłby wpłacić nam kasę na konto bankowe, a my zawieziemy kwiatek do adresatki. W żadnym razie nie należy traktować prowadzenia kwiaciarni jak biznesu, który może dać kokosy, lecz i tak atrakcyjniejsze to, niż siedzenie na etacie!