Jak i gdzie przygotować konferencję?

Przygotowanie konferencji idealnej nie jest łatwe. Zobowiązuje do wielu zabiegów, wyrzeczeń, działań wykwalifikowanych osób, nie wspominając już o czasie, jaki trzeba na to zadanie poświęcić.

przemówienie na konferencji

Autor: Vocus
Źródło: http://www.flickr.com
Zanim jednak zaczniemy całe przedsięwzięcie, należy ze szczegółami przemyśleć plan wydarzenia, jakie chcemy zorganizować, a także ustalić profil oraz liczbę odbiorców. To najbardziej istotne elementy, o których należy pamiętać. Dopiero potem możemy rozpocząć pracę nad scenariuszem konferencji, sporządzić harmonogram prac oraz dokładny kosztorys.

Jeżeli owe poczynania mamy już za sobą, czas zainteresować się ważną sprawą, jaką jest, z całą pewnością, wybór miejsca na przeprowadzenie konferencji. W Polsce z całą pewnością nie musimy się wstydzić zaplecza konferencyjno-szkoleniowego.

moje konferencje

W dzisiejszych czasach atrakcyjnym miejscem na przeprowadzanie szkoleń stały się obiekty, których zasadniczym przeznaczeniem jest organizacja imprez okolicznościowych, np. wesel. Właściciele tychże obiektów wiedzą, że sale konferencyjne mogą w dużym stopniu przyczynić się do wzrostu liczby gości, co jest jednoznaczne z rozwojem firmy. Dysponując salą, mogą zwiększyć sprzedaż pokoi (szczególnie w okresach mniej atrakcyjnych) a także wykorzystać zaplecze gastronomiczne. Dobrze przygotowana sala może znacząco wyróżnić miejsce na tle konkurencji. Niewłaściwie dopasowana – może udaremnić nawet najbardziej przemyślane szkolenie – niepomyślnie wpływa na ogólne nastroje, koncentrację oraz wyniki spotkania. Rodzaj oraz kondycja sprzętu to kolejne kryterium, które ma podstawowe znaczenie przy wyborze sali konferencyjnej. Projektor multimedialny, ekran, zestaw audio-wideo, mikrofon bezprzewodowy i flipchart to standardowe wyposażenie, w które musi być wyposażona sala. Wskazane jest także dostosować standard miejsca do stylu naszej imprezy i wziąć pod uwagę łatwość dojazdu. Biorąc pod uwagę powyższe wskazówki, jest duża szansa, że konferencje przyniesie spodziewane efekty, a także zostanie zapamiętana przez uczes http://mojekonferencje.pl/krakow /J]