Analiza wymagań dla dzisiejszych rozwiązań technologii informacyjnej

Prince2 to znana oraz promowana metoda zarządzania projektami, która jest oparta na produktach. Teraz prince2 jest wykorzystywana praktycznie wszędzie, gdyż metodę tą wolno zastosować w wielu projektach rozlicznego rodzaju o odmiennej wielkości. Nazwa Prince2 konkretnie znaczy Projekty Sterowalne W Środowisku i jest skrótem od angielskiego zdania Projects In Controlled Environments.

zarządzani projektem

Autor: U.S. Army Corps of Engineers
Źródło: http://www.flickr.com
Metoda ta jest tak skuteczna, bowiem cechuje ją procesowe podejście do nadzorowania projektami. Prince2 w niezwykle dogłębny i konkretny sposób formułuje aż siedem procesów najwyższego rzędu, a te z kolei rozdzielają się na indywidualne podprocesy, takie jak strategiczne rozporządzanie projektem, sterowanie etapem, inicjowanie projektu i mnóstwo innych.

Rzecz jasna wszelkie te procesy i podprocesy są pieczołowicie i skrupulatnie wyjaśnione, zatem jeżeli jesteś szerzej zainteresowany tym tematem to serdecznie zachęcamy do samodzielnego zgłębienia tejże rzeczy. Bez wątpienia informacje, jakie odszukasz na temat metody prince2 okażą się dla Ciebie nie tylko ciekawe, ale także bardzo praktyczne i użyteczne.

Prince2 to też metoda formułowana jako analiza wymagań,

zarządzanie projektem

Autor: Nguyen Hung Vu
Źródło: http://www.flickr.com

gdyż oferuje ona najlepsze praktyki w zarządzaniu projektami informatycznymi, choć współcześnie jest ona też stosowana w innych obszarach, a wszystko to dzięki jej wielkiej efektywności – Jako ciekawostkę warto dodać, iż metoda ta ma swój start w latach siedemdziesiątych, gdy przez prywatną firmę Simpact System Limited została zaplanowana metoda PROMPT.

Metodę tą wzbogacono po pewnym czasie o sprawę zarządzania jakością i właśnie tak urodził się Prince. W roku 1996 po raz pierwszy pozostała wydana nowsza metoda, czyli omawiana przez nas metoda (strona www) prince2.

Chcesz poszerzyć swoją wiedzę na ten temat? Zapraszamy Cię więc po inne wątki tu (https://www.ksiegowi-doradcy.pl/kategorie/uslugi-prawne) – najedź na link i przejdź do nowej strony pełnej interesujących postów.

Nie da się ukryć, iż niesłychanie szybko zaczęła zyskiwać sobie znaczną popularność, w szczególności w Wielkiej Brytanii, aczkolwiek dziś jest ona rzecz jasna znana już praktycznie na całym świecie. W 2009 roku wydano dodatkowo nowiutką wersję prince2.