Dlaczego nie należy trzymać pieniędzy „za szafą”

Dla wielu Polaków posiadanie konta bankowego to nadal sprawa nierealna. A wydawałoby się, że w XXI wieku, już nikt nie trzyma pieniędzy „w skarpecie”. Rzeczywistość prezentuje się niestety inaczej. Ta sytuacja pokazuje, że nie wszyscy jeszcze zdajemy sobie sprawę z tego, że trzymanie gotówki w domu nie zaprocentuje nigdy.

Pieniądze, PLN

Autor: kstudenta
Źródło: http://www.sxc.hu
Cóż, gromadzenie pieniędzy pod poduszką to cały czas specjalność starszego pokolenia. Takie osoby nie wyobrażają sobie wizyty w banku i posługiwanie się bankomatem sądząc, że to po prostu nie ich epoka. Młodsze pokolenia z kolei nie wyobraża sobie życia bez kart płatniczych, kredytowych, i wykonywania operacji finansowych w sieci. Korzyści i zalet, jakie daje nam posiadanie kart nie trzeba wymieniać.

Podoba Ci ten materiał? Super, ale kliknij ponadto tu – znajdziesz w tamtym miejscu bardzo użyteczny link (http://lubin-adwokat.pl/), który też okaże się dla Ciebie wartościowy.

W pierwszej kolejności – zapewniają one bezpieczeństwo naszych finansów, które bez obaw znajdują się na koncie bankowym nie tracąc na wartości, ponieważ przeważnie jest to rachunek oszczędnościowy z oprocentowaniem, co oznacza jedno: nasze pieniądze „pracują” na siebie. Posiadając środki na koncie, które obsługujemy drogą internetową możemy zachować kontrolę nad nimi, pozwolić sobie na szybki przelew a także w większości bezprowizyjne regulowanie rachunków. Stanie w długich kolejkach do okienek pocztowych staje się powoli przeszłością, aczkolwiek cieszy się nieustającą popularnością wśród starszych pokoleń.Na pytanie „jakie konto bankowe jest najlepsze?” nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Powinniśmy zwrócić uwagę na wiele kwestii. Najbardziej istotne jest oprocentowanie konta. Poza tym należy pomyśleć racjonalnie i zapytać o liczbę bankomatów w miejscu naszego zamieszkania oraz odległość do najbliższej placówki banku. Zwróćmy uwagę, iż funkcjonują banki prowadzące konto za darmo, bez warunków stałych wpłat i z darmowymi bankomatami. Dodatkowo oferują konto całkowicie zarządzane przez internet, bez opłat za rozliczenia, kartę i bankomaty (zakładając, że wykonamy transakcję na wcześniej ustaloną kwotę miesięcznie).Posiadanie konta w banku oraz karty płatniczej jest zdecydowanie najbezpieczniejszym rozwiązaniem.