Czy obecnie powinno się kupować laser fibrowy?

Jednymi z pionierskich nowomodnych znakowarek na polskim rynku był fiber laser. Fiber jest urządzeniem, które cieszy się kolosalną popularnością w branży. Czemu zawdzięcza ową popularność? Otóż dlatego, że lasery fibrowe są wybornymi urządzeniami, które sprawdzają się zarówno jako sprzęt do głębokiego grawerowania metalu, jak i dobrze działają na liniach wytwórczych. Ich dużym atutem jest to, że czerpią skromne ilości energii, są niemal bezobsługowe oraz mają długi czas pracy.

laser

Autor: Marco Hamersma
Źródło: http://www.flickr.com

Fibrowy laser bez wątpienia współcześnie jest godnym uwagi sprzętem. Świadczą o tym jego liczne zalety, które sprawiają, że jest nad wyraz konkurencyjny w porównaniu z innym sprzętem. Nietuzinkową zaletą tego urządzenia jest to, że umożliwia współdziałanie ze zwykłym komputerem PC czy nawet laptopem, który ma na stanie oprogramowanie Windows. Kolejną zaletą jest to, że swoje oprogramowanie lasera fibrowego bardzo prosto współpracuje z innymi programami, które mamy w laptopie. Przykładowo rzetelnie współdziała z programami: Corel, Autocad czy Photoshop.

Za sprawą tego operowanie urządzeniem za pomocą laptopa jest mniej wymagające niż dawniej. Co rozróżnia technologię fiber laser z technologią YAG? Otóż YAG technologia nie wytwarza takiej dokładności i wyrazistości kształtów. Technologia fiber laser faktycznie daje bardziej wyraziste i dokładne, co czyni ten typ urządzeń mocno konkurencyjnymi.

Jeśli bez zadowalających rezultatów poszukujesz tak samo nieszablonowego serwisu, to zalecamy tę stronę (https://www.traple.pl/2020/04/27/sztuczna-inteligencja-a-prawo-wlasnosci-intelektualnej/) – przekonasz się, on również jest bogaty w tego typu wpisy.

Ponadto dużym plusem jest to, że wiązanka lasera może zostać skupiona do malutkiej średnicy. To pozwala uzyskać efekt, że jest zwiększona potęga lasera co przekłada się na efektywniejszą pracę w czasie głębszego grawerowania. Więcej informacji tutaj – dla kogo laser fiber?.

laser

Autor: Barta IV
Źródło: http://www.flickr.com

Praca w tej technologii jest nie tylko precyzyjniejsza, ale dzięki zwiększonej mocy urządzenia zarazem szybsza. A w obecnych czasach czas bez cienia wątpliwości należy do najcenniejszych aktywów. Wyszczególnione zalety nie są jednak najważniejszymi. Otóż najistotniejszą zaletą tego urządzenia jest bezprzykładny czas funkcjonowania źródła lasera. W tym urządzeniu może równać się ponad 100 000 godzin. Ta cecha i inne wyszczególnione powyżej czynią to urządzenie godnym polecenia, ponieważ na tle konkurencji wyróżnia się nietuzinkowymi parametrami pracy, jak i szybkością oraz dokładnością wykonywania czynności.